Sakarya dev bir organizasyona daha ev sahipliği yapıyor. Hentbol da geçen sene gelen tarihi başarı elde eden Büyükşehir Hentbol adını Avrupa Kupalarına yazdırmıştı. Geçtiğimiz günlerde Belarus’ta Belgazprombank Cup turnuvasına katılan hentbol takımı burada dünyanın en güçlü takımlarıyla mücadele etmişti.

BAŞKAN YÜCE'NİN GİRİŞİMİYLE
Başkan Ekrem Yüce’nin de tribünden takip ettiği turnuva sonrası Gazprom yetkilileriyle görüşmeler gerçekleştirildi. Temaslar sonrası Balkan Şampiyonlar Ligi olarak bilinen SEHA (Güneydoğu Avrupa Hentbol Birliği Ligi) Gazprom League Turnuvası’na 1-3 Eylül tarihleri arasında Sakarya ev sahipliği yapması kararı alındı. 

Razgatlıoğlu ilk yarışta ikinci oldu Razgatlıoğlu ilk yarışta ikinci oldu

Sakarya_da_Balkan_Sampiyonlar_Ligi_heyecani (3)
TÜRKİYE'DE İLK KEZ
Türkiye’de ilk kez Sakarya’nın ev sahipliği yapacağı dev organizasyonda dünyanın en güçlü takımları arasında yer alan Macar ekibi Telekom Veszprem, Makedon ekibi EurofarmPelister, Sırp temsilcisi RK Vojvodina ve Belarus ekibi BGK MeshkovBrest kıyasıya mücadele edecek. 

Sakarya_da_Balkan_Sampiyonlar_Ligi_heyecani (2)
SAHNE ŞOVLARI, IŞIK, DANS GÖSTERİLERİ
Gazprom sponsorluğunda Serdivan Spor Salonu’nda düzenlenecek dev organizasyon sahne şovları, ışık ve dans gösterileriyle şölen tadında olacak. Turnuva’nın son gününde ise Büyükşehir Hentbol takımı özel bir maç için sahaya çıkacak. Rus ekibi Zenit ile 3 Eylül’de dostluk maçı oynayacak. Dev organizasyonda tüm maçlara giriş ücretsiz olacak.

Dev organizasyonun turnuva fikstürü şu şekilde:
1 Eylül Cuma – 16.00- Vojvodina-Brest
1 Eylül Cuma – 19.00- Telekom Vezsprem-EurofarmPelister
2 Eylül Cumartesi – 16.00- Üçüncülük maçı
2 Eylül Cumartesi – 19.00- Şampiyonluk maçı
3 Eylül Pazar – 13.00- Sakarya Büyükşehir Hentbol-Zenit