Sakarya’nın Adapazarı ilçesi 15 Temmuz Camili Mahallesi'ndeki Osmanbey İlkokulu öğrencilerinin çeşitli gösterileriyle renk kattığı karne törenine Vali Vekili Ersin Emiroğlu, Millî Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürü Özgür Türk, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ziya Cevherli, İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, protokol mensupları, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
karne_heyecani2

Öğrenciler, Vali Vekili Ersin Emiroğlu ve protokol üyelerini bayrak kortejiyle karşıladı. Okul bahçesinde düzenlenen törende ilk olarak halk oyunları ekibi gösteri sundu. Okul bahçesinde bulunan “Tarım Uygulama Alanı” gezildi. Bisiklet dostu pilot okul olan Osmanbey İlkokulu’na “Yeşil Bayrak” sertifikası Vali Vekili Ersin Emiroğlu ve Millî Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürü Özgür Türk tarafından Okul Müdürü Tuğba Tunar’a takdim edilirken öğrenciler bisikletleriyle okul bahçesinde tur attı.
karne_heyecani4

#SanatSakarya projesi kapsamında hazırlanan okul sergisi protokol üyeleri tarafından incelendi. Ayrıca sergide çalışmaları bulunan özel eğitim öğrencisi Eslem Çelik’e madalya ve karnesi takdim edildi. Okulun “Yaşam Beceri Atölyesi” gezildi. Karne dağıtımı için 1/C sınıfına geçen protokol üyelerini öğrenciler piyano eşliğinde şarkı söyleyerek karşıladı. Karneler dağıtılarak öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Ayrıca ana sınıfı öğrencileri ve 2/D sınıfı öğrencilerine de karneleri ve hediyeleri verildi.
karne_heyecani5

Vali Vekili Ersin Emiroğlu, Millî Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürü Özgür Türk, İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ziya Cevherli ve protokol mensupları okulun öğretmenler odasına ziyarette bulundu. Okul idarecileri ve öğretmenlerle bir araya gelerek sohbet edildi. Okulda görev yapan öğretmenler Hülya Açıkgöz ve Özlem Yavuz emeklilikleri sebebiyle tebrik edilerek çiçekleri takdim edildi.

İlim Yayma'dan lisansüstü öğrencilere özel burs İlim Yayma'dan lisansüstü öğrencilere özel burs

karne_heyecani6

karne_heyecani7

karne_heyecani8