AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ömer İleri Sakarya'da ilk olarak Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Başkan Ekrem Yüce’nin karşıladığı İleri'ye AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever eşlik etti. Buluşmada Büyükşehir ve SASKİ bürokratları da hazır bulundu. Genel Başkan Yardımcısı Dr. İleri, Genç Katılımlı Proje Atölyesi Fikir Yarışması’na Milletvekilleri Zeynep Yıldız ve Recep Uncuoğlu’yla birlikte oy kullandı.

sakarya_yildizi_parlayan_sehirler_arasinda 3
Büyükşehir’in fikir yarışmasına övgü
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ömer İleri, Genç Katılımlı Proje Atölyesi Fikir Yarışması’nın önemine işaret ederek, “Gençlerin işin öznesi olduğu, katılımcılığın esas alındığı, birlikte yönetim anlayışının dikkate alındığı çalışmaları çok önemsiyorum. Bu yarışmada da gençlerin çalışmanın içinde olduğunu görmekten mutluluk duydum. Çalışmada emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce ve ekibini kutlarım” dedi.

sakarya_yildizi_parlayan_sehirler_arasinda 5
"Sakarya’nın yıldızı parlıyor"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ömer İleri’yi Sakarya’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Başkan Ekrem Yüce ise, “Ülkemizin en önemli marka şehirlerinden biri olan Sakarya'nın, tarım, turizm ve sanayinin yanı sıra coğrafi konumu, büyük şehirlere olan yakınlığı ve potansiyeli ile yıldızı parlıyor. Ülkenin en önemli sanayi üretim fabrikalarına ev sahipliği yapan şehrimiz ihracatta 7. sırada bulunuyor. Doğal güzellikleri, denizi, nehri, gölü, longozu, yaylaları ve nice doğa harikasıyla yerli ve yabancı turistlerin en önemli rotalarından biri oluyor. Aynı zamanda Sakarya, her milletin her etnik kökenin bir arada huzur içinde yaşadığı barış ve kardeşliğin şehridir” şeklinde konuştu. 

sakarya_yildizi_parlayan_sehirler_arasinda 4
"Sakarya tarımda büyük bir ivme yakaladı"
Yüce, Sakarya’nın son yıllarda tarımsal kalkınmada ülkenin önemli şehirleri arasında yerini aldığını dile getirerek, “İlk günden bu yana tarımda var olan potansiyelimizi en iyi şekilde kullanmak, üretimi artırmak ve çiftçimizi desteklemek için yeni politikalar ve yatırımlar gerçekleştirdik. Sayın Cumhurbaşkanımızın onayıyla SERA ve FİDAN A.Ş’yi kurduk. Kenevir, çilek, safran, salep gibi katma değeri yüksek ürünlerin üretimine başladık. Melen hattı üzerinde bulunan atıl alanda 2 milyonu aşkın tıbbi ve aromatik bitkinin ekimini yaptık, üretimi tüm hızıyla sürdürüyor ve ihracat yapıyoruz. Aynı zamanda manda çiftliğimizde hayvansal üretim gerçekleştiriyoruz” diye konuştu. 

sakarya_yildizi_parlayan_sehirler_arasinda 6
"Yazılım Park projesinde hazırlıklar tamam"
Topraksız tarım uygulamaları için jeotermal ısıtmalı sera kurduklarını da paylaşan Başkan Yüce, yılda 1250 ton domates üretimi hedeflediklerini ve hasada başladıklarını belirterek, hasat yapılan domateslerden Dr. İleri’ye takdim etti. Yüce, ayrıca Büyükşehir Belediyesi olarak teknolojik gelişmeleri de yakından takip ettiklerinin altını çizerek, Yazılım Park projesinde tüm hazırlıkları tamamladıklarını ve kısa süre içerisinde hizmete alacaklarını ifade etti. 

sakarya_yildizi_parlayan_sehirler_arasinda 4