"KATILMAK İSTEYENLER İLETİŞİME GEÇEBİLİR"
Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Genç konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Koromuzun kurulmasına destek veren meclisimize teşekkür ederim. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında korumuzun kuruluş amacı, müziğe olan sevgi ve bağlılığı paylaşan amatör ve profesyonel müzisyenleri bir araya getirerek birlikte güzel eserler icra etmektir. Sakarya halkı ile kültürel etkileşimde bulunmak amacıyla bu güzel topluluğa ev sahipliği yapmak istedik. Koromuz, Sakarya'nın farklı bölgelerinden gelen müzik severlerin bir araya gelerek oluşturduğu bir aile ortamını temsil ediyor. Koromuzun müzik direktörlüğünü deneyimli bir müzisyen olan Şef TRT Sanatçısı İlker Gökkaya üstlenmiştir. Sakarya Ticaret Borsası Korosu'na katılmak isteyen sanatseverler, başvuru ve detaylı bilgi için Sakarya Ticaret Borsası ile iletişime geçebilirler. Koromuza katılarak müzikal bir yolculuğa çıkmak isteyen tüm müzikseverleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.” ifadelerine yer verdi.

IMG_2584
"GENÇ VE DİNAMİK BİR YAPIYA SAHİBİZ"
Sakarya Ticaret Borsası Korosu’nun genç ve dinamik bir yapıya sahip olduğunu belirten Koro Şefi İlker Gökkaya, “Koroda sergileyeceğimiz performanslarla Sakarya’nın kültürel mozaiğini yansıtmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle koromuzu kurarken herhangi bir tasnifte bulunmadık. Koromuzun faaliyetleri, Sakarya Ticaret Borsası bünyesinde gerçekleştirilecek düzenli provalar ve sahne performanslarıyla desteklenecektir. İçinde bulunduğumuz bu müzikal yolculukta, birlikte unutulmaz anlar yaratacak ve Sakarya'nın kültürel dokusuna katkı sağlayacağız. Sakarya Ticaret Borsası çatısı altında çok güzel programlar gerçekleştireceğimize inanıyoruz. Borsa Başkanımız Mustafa Genç’e çok teşekkür ederiz.” dedi.

IMG_2565
40’I AŞKIN KATILIMCI
Koro, Sakarya Ticaret Borsası ev sahipliğinde 9 Haziran Cuma günü ilk provasını gerçekleştirdi. 40’ı aşkın katılımcısı bulunan koro Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, çok sesli müzik, popüler müzik gibi farklı repertuarlarla Sakarya halkı ile buluşmayı amaçlamakta. Eylül ayından sonra rutin çalışmalarına devam edecek olan koro ilk konserini Temmuz ayında gerçekleştirmeyi planlamakta. Koro, çalışmalarını her hafta Cuma günü saat 17.30 – 19.30 saatleri arasında gerçekleştirmekte.

IMG_2539

IMG_2610