Protokol ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği fener alayı, Çark Caddesi'nde başladı. 100 metre uzunluğundaki Türk bayrağını tutan yüzlerce vatandaş, Çark Caddesi’nden Demokrasi Meydanı’na kadar bandonun çaldığı marşlar eşliğinde yürüdü.
100_yil2
Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz yaptığı konuşmada, “30 Ağustos'ta elde edilen bir zafer daha var ki işte bizi 30 Ağustos zaferine götüren kapıyı açan zafer, o zaferdir. O da 10 Ağustos 1915’te elde edilmiş olan Çanakkale’deki Anafartalar Zaferi’dir. Yine orada o mücadelenin Çanakkale'nin içinde bulunan Mareşal Fevzi Çakmak, Kazım Karabekir Paşalar başta olmak üzere Çanakkale'de gerçekten büyük mücadele vermiş komutanlarımız Kurtuluş Savaşı'nda yine tıpkı Çanakkale'de olduğu gibi dirsek dirseğe, sırt sırta mücadelelerini vererek ülkemizi işgalden kurtarmışlar ve çok yakında 100. yılını güçlü bir şekilde kutlayacağımız Cumhuriyete giden yolu bize açmışlardır” dedi.
100_yil3
“Milli hakimiyet, hürriyetten ödün vermedi"
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce de, “Milletimize bağımsızlığın kapılarını aralayan Ağustos ayının zafer gününü tebrik ediyorum, kutlu olsun diyorum. Milli hakimiyet, milli birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere unutulmayacak bir ders vermiş hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetten ödün vermeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir" diye konuştu.

Ferizli Belediyesi Ekim Ayı Meclis toplantısı gerçekleştirildi Ferizli Belediyesi Ekim Ayı Meclis toplantısı gerçekleştirildi

100_yil6100_yil5100_yil4