Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerini kesin olmayan sonuçlara göre zaferle tamamlamasının ardından Sakaryalı vatandaşlar sokağa akın etti. Cadde ve sokakları dolduran vatandaşlar, ellerinde bayraklar araçlarıyla konvoy oluşturdu. Demokrasi Meydanı’nda devam eden kutlamalarda alana sığmayan vatandaşlar, sevinç gösterisinde bulundu. 

ak_parti_kutlama2
Meydanda AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, AK Parti Sakarya Milletvekilleri, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İlçe Belediye Başkanları ve Cumhur İttifakı partilerinin il başkanları, vatandaşlarla bir araya geldi. Havai fişek ve meşalelerin yakıldığı sokak ve caddelerde şarkılar eşliğinde halaylar çekildi. 

ak_parti_kutlama3
Başkan Yüce'den teşekkür
Kutlamalarda konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Kardeşliğimiz, sevgimiz, muhabbetimiz daim olsun. Oy verenler ve vermeyenlere hepsine teşekkür ediyorum. Çünkü biz bir milletiz, bizim devletimiz bir. Bayrağımız, kardeşliğimiz bir. Onun için tüm ülke insanımızı tebrik ediyoruz. Sağ olun, var olun” dedi. Ardından milletvekilleri de tek tek söz alarak, desteklerinden dolayı Sakaryalılara teşekkür etti.

ak_parti_kutlama10ak_parti_kutlama9ak_parti_kutlama8ak_parti_kutlama7ak_parti_kutlama6ak_parti_kutlama5ak_parti_kutlama4