ANILAR CANLANDI
İl Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmen Akademileri Şehir Kültürü Akademisinde, 1944 yılında Adapazarı’ında dünyaya gelen Beden Eğitimi Öğretmeni ve Milli futbol hakemi olarak görev yapan Erdoğan Çamlıyurt, “Adapazarı'nda Ramazan, Ramazan'da Adapazarı”nı anlattı.   
Ogretmen Akademisi2

Hendek MYO’dan TÜBİTAK RUTE’ye teknik gezi Hendek MYO’dan TÜBİTAK RUTE’ye teknik gezi

BİR MASAL ŞEHRİ
Çamlıyurt, 1955’li yıllarda Adapazarı’nın 25-30 bin nüfuslu, herkesin birbirini tanıyıp sevdiği, sofralarında yerli yemeklerin tüketildiği bir şehir olduğunu söyledi. Annesinin iftar ve sahur hazırlıklarını, yemeklerin lezzetini, oruç tutma, iftar yapma ve sahura kalkma heyecanını ve tatlı telaşını unutamadığını belirten Çamlıyurt; birlik beraberlik kavramının öneminden bahsederek yardımlaşma ve paylaşma duygusunun buram buram yaşandığı Adapazarı'nı da bir masal şehri olarak tanımladı.

DUYGU YÜKLÜ ANLAR
Katılım sağlayan öğretmenlerin sorularıyla zenginleşen söyleşinin sonunda, İsmail Tekdal, konuk Erdoğan Çamlıyurt'a teşekkür belgesi ve çiçek takdim ederken, Yazar Fahri Tuna’nın hediye ettiği Adapazarı Ramazan Halkası, Sakarya Öğretmen Akademileri’ne konuk olan Çamlıyurt’a duygulu anlar yaşattı.
Ogretmen Akademisi3

FARKLI KÜLTÜRLERİN ORTAK NOKTASI 
Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, Öğretmen Akademilerinin katılımcıların kendini geliştirmesi, ilgi duyduğu eser sahipleriyle bir araya gelmesi ve geçmişe ayna geleceğe ışık tutma faktörleri yönünden çok kıymetli olduğunu belirtti. 

İsmail Tekdal’a, Fahri Tuna’ya, Erdoğan Çamlıyurt'a ve katılım sağlayanlara teşekkür eden Bakırtaş; “Son günlerini yaşadığımız Ramazan’ın maneviyatını taşımak büyük bir güçtür. Yardımlaşma ve paylaşma noktasında kardeşlik ve huzurun coğrafyası Sakarya’da Ramazan yaşamak bir başkadır” şeklinde düşüncelerini ifade etti.