Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde yıkıma sebep olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler nedeniyle Hatay'a gönderdiği mobil yemek karavanı, soğuk kış günlerinde depremzedelerin ve kahraman askerlerin bir nebze olsun içlerini ısıtıyor. 

corba_arabasi2
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden bir şube müdürünün koordinesinde kurum personelinden oluşan ekip, sabahın erken saatlerinden itibaren mobil araç ile Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde günlük 5 bin kişiye çorba ve sandviç dağıtımı yapılıyor. Ayrıca bir araç ile de sokaklarda dolaşılarak çorba, ekmek ve sandviç dağıtımı yapılıyor.

corba_arabasi3
Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç; “Öncelikle, deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak, elimizden gelen ne varsa canla başla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bir grup çalışma arkadaşlarımız farklı deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına yardım etmeye devam ederken, bir grup çalışma arkadaşlarımız ise bu zorlu kış günlerinde dışarıda çalışmalarını yürüten askerlerimizin ve depremzedelerimizin bir nebze de olsa içlerini ısıtmak için Hatay Kırıkhan bölgesinde yerlerini aldılar. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun, acıları acımızdır” dedi.

corba_arabasi4

corba_arabasi5