ORHAN CAMİİ’YE KADAR SÜRDÜ

Sakarya, Anadolu Gençlik Derneği (AGD ) , İsrail’in Filistin'de sürdürdüğü işgal ve saldırılara karşı ayaklanan Gazze halkına destek olmak için düzenlenen yürüyüşe tüm şehir halkını davet etti. Yürüyüşü, sosyal medya üzerinden duyuran Anadolu Gençlik Derneği ,Sakarya halkından destek istedi. Çark Caddesi, Şerefiye Camii ‘den başlayan yürüyüş, ‘Müslüman Uyuma Kardeşine Sahip Çık’ sloganıyla Orhan Camii’ye kadar sürdü.

2-926

“FETİH YÜRÜYÜŞÜ”

Sakarya Anadolu Gençlik Derneği Şube Başkanı Celal Aydın, Filistinli kardeşlerimizin haklı direnişine destek olmak amacıyla düzenlenen “Fetih Yürüyüşü” programında Orhan Camii önünde yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi," Yaklaşık yüz yıl boyunca İslam topraklarını işgal eden, kadın, yaşlı, çocuk demeden katleden, habis bir kanser gibi büyüyen İsrail, bu sabah pervasız eylemlerinin karşılığını, mutlak başarıya ulaşan Aksa Tufanı Operasyonu ile acı acı tecrübe etmiş oldu. Bir kez daha bu güzel sabahı bizlere bahşeden Allah'a hamdediyoruz! Bu kadar zamandır bu meydanlarda İsrail'in zulümlerini tel'in için toplandık, zalimlere karşı nefretimizi haykırdık. Kardeşlerimizin acısını yüreğimizde hissederek duaya durduk, kıyama kalktık.

1-1252

FAKAT BUGÜN BAŞKA!

İşte bugün büyük bir sevinçle, Kudüs'ün, Mescid-i Aksa'nın özgürlüğüne giden yolda elde edilen bu büyük başarıyı kutlamak, Filistinli kardeşlerimizle ve mücahidlerle omuz omuza olduğumuzu haykırmak için buradayız! İlk kıblemiz, haremimiz, etrafı mübarek kılınmış Mescid-i Aksa'mız, her gün terörist İsrail ve Yahudi işgalciler tarafından düzenlenen baskınlarla taciz ve tahkir edilirken, sokaklarda masum siviller kurşuna diziliyorken, on yaşındaki çocuklar tutuklanıyorken, Gazze'de ambargo ve abluka şiddetini artırmışken, sadece Filistinli kardeşlerimizin değil tüm Müslümanların izzeti her gün her an çiğnenmeye devam ederken gerçekleşen bu operasyon, yalnızca İsrail'e değil, dünyayı kana boğan tüm zalimlere verilmiş bir cevaptır. Merhum Erbakan Hocamızın "İsrail ancak güçten anlar" ifadelerini haklı olarak anladığımız bir günü yaşıyoruz.

5-482

DOĞRUDAN ORTAKTIR

Dünyaya engelli bireylerimiz açısından bakabilmeliyiz Dünyaya engelli bireylerimiz açısından bakabilmeliyiz

Sivil veya asker fark etmez, tüm İsrailliler Filistin topraklarında işlenen her suça ve işgale doğrudan ortaktır. Evlerinden kovulan Filistinlilerin mülklerine istilacı böcekler gibi koşuşturan genç/yaşlı, kadın/çocuk tüm Yahudiler işgalcidir, zalimdir, katildir. Bu kadar zulme ortak olmalarına rağmen Filistinli kardeşlerimizin büyük bir hassasiyetle merhametli tavırları ortadadır. Bu mesele bahane edilerek ortaya konulmaya çalışılan algı, zalimlerin zulümlerini gölgelemeye çalışmaktadır."

4-6673-822