İNCELEMELERDE BULUNDU

Öğrencilerden anlamlı program Öğrencilerden anlamlı program

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SASKİ tarafından inşası tamamlanan ve enerji üretimine başlanan Karaman Güneş Enerji Santrali’nde incelemelerde bulundu. 55 bin metrekarelik alanda 14 bin panel ile güneşten elde edilen enerji kurum bünyesinde hizmet veren tesislerin elektrik giderlerinde kullanılacak. Yenilenebilir enerji alanında yeni projeler üzerinde çalıştıklarını da belirten Başkan Yüce, Sakarya’ya kazandırılan her bir projeyi çok yönlü olarak düşündüklerini ve şehrin sadece bugününe değil geleceğine de hizmet ettiklerini ifade etti.

2-738

DOĞASINDAN ENERJİ

Gece geç saatlerde yaptığı inceleme sonrası konuşan Başkan Yüce, “Görüldüğü gibi Sakarya için durmadan, yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz. Şehrin neresinde olursa olsun saat gözetmeksizin tüm projelerin her bir aşamasını yakından takip ediyoruz. Üretime verdiğimiz değer ile birlikte Sakarya adeta her alanda üretimin merkezi haline geldi. Toprağından mahsul, doğasından enerji ürettiğimiz güzide şehrimiz artık kendi kendine yetmekten geçti ürünlerine dışarıdan yoğun talep almaktadır. Rabbimin bize sunduğu imkanları Sakarya’da en iyi şekilde değerlendiriyor ve her geçen gün yeni projeleri hayata geçiriyoruz” dedi.

1-995

YENİ PROJELER ÜZERİNDE

Karaman GES Projesi’nden elde edilen enerjinin önümüzdeki haftalarda kullanıma başlayacağını ifade eden Başkan Yüce, “14 bin güneş paneli sayesinde ürettiğimiz elektriği önümüzdeki günlerde yapacağımız mahsuplaşma ile SEDAŞ’a nakil edeceğiz. Yenilenebilir enerji alanında attığımız ve yakın zaman içerisinde atacağımız yeni adımlar ile Türkiye’nin enerji yüzyılında ön sırada yer alacağız. İnşallah yakın zamanda yenilenebilir enerji alanında yeni projeleri de hemşerilerimize müjdelemeyi hedefliyoruz”

4-5313-656