Sakarya Emniyet Müdürü Fatih Kaya, bazı müdürlüklere yeni atamalar yaptı. Dönem dönem gerçekleştirilen rostasyonla personelin uzmanlaşmasına imkan tanındığını söyleyen Kaya, “Rotasyon, çalışanların kendilerini ve yeteneklerini daha iyi keşfetmelerine yardımcı oluyor. Bu durum, kariyerinde yükselme hedefi olan kişiler için önemli fırsatlar barındırıyor” dedi. 

Adli, siyasi, idari ve trafik hizmetlerinde görev yapan polis memurlarının işinde uzmanlaşmasının hedeflendiğini dile getiren Kaya, “Ancak; yüksek rütbelerde ki personelin uzmanlık alanlarını genişletmesi, kariyerleri açısından önem arzetmektedir. Bu sayede İl Emniyet Müdürlüğü’nün çalışma sistemlerini  daha geniş projeksiyon ile değerlendirip çalışma sistemine tamamen hakim olunması amaçlanmaktadır” diye konuştu. 

İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, rotasyonlar sayesinde deneyim kazanan ve işinde uzmanlaşan personelle "Sakarya'nın huzuru, bizim gururumuzdur" anlayışıyla, Sakarya’nın bir  huzur adası olması için yoğun bir çalışma sarf edildiğini de sözlerine ekledi.

Bu çerçevede İl Emniyet Müdür Yardımcıları, İlçe Emniyet Müdürleri ve Şube Müdürlerinin görev alanları ve görev yerlerinde bazı değişiklikler yapıldı. 

Yapılan son değişiklikle, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Tansu Yıldırım’a; Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ve Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Şube Müdürlüğü,

İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Osman Aral’a;  Asayiş Şube Müdürlüğü, Çocuk Şube Müdürlüğü, Göçmen Kaç. Müc. ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Merkez İlçe Emniyet Müdürlükleri birimleri bağlandı.

İlçe Müdürlüklerinde de değişimler yapıldı. Buna göre; Serdivan İlçe Emniyet Müdürlüğüne 4. Sınıf Emniyet Müdürü Sibel Özkan, Sapanca İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne 3. Sınıf Emniyet Müdürü Aslı Gül İlhan, Pamukova İlçe Müdürlüğüne Esma Yavaşça, Adapazarı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne 3. Sınıf Emniyet Müdürü Güven Alan, Erenler ve Arifiye İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne 4. Sınıf Emniyet Müdürü Cihat Kayaer, Geyve İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne Başkomiser Mustafa Kökağaç getirildi.

Şube Müdürlüklerinde değişim ise şöyle gerçekleşti; Çocuk Şube Müdürlüğü’ne 3. Sınıf Emniyet Müdürü Özay Başkent Yıldırım, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne 3. Sınıf Emniyet Müdürü Ali Üzmez, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne 3. Sınıf Emniyet Müdürü Serkan Duran, Silah ve Patlayıcı Maddeler Şube Müdürlüğü’ne 4. Sınıf Emniyet Müdürü Taner Tuncer, Personel Şube Müdürlüğü’ne Komiser İlker Yasin Şişman, Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü’ne Komiser Arzu Koçak, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne Komiser Cihat Avşar, Trafik Tescil Şube Müdürlüğü’ne Komiser Yardımcısı Alpay Ateş, Medya Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü’ne Komiser Yardımcısı Eray Çoban getirildi.