YENİ BAŞKAN SEÇİLDİ!
Yapılan seçim sonunda Genç Avukatlar Meclisi’nin yeni Başkanı Av. Mehmet Sarıoğlu oldu. Sarıoğlu, 262 oyun 67’sini alarak Başkan seçildi. Diğer Başkan adayları Av. Hazel Erdem 59, Av. İsmet Bakan 53, Av. Gürkan Uslu 45, Av. Mehmet Ali Turan 38 oy aldı.

İdare heyeti üyeliğine; Av. Aysima Konyalı 114, Av. Hilal Sayılgan 107, Av. Recep Ergen 99, Av. Furkan Berk 89, Av. Caner Boztepe 85 ve Av. Alperen Ak 81 oy alarak seçildi.

İzleme heyeti üyeliğine; Av. Esra Aydemir Berk 138, Av. Sinan Koç 112 ve Av. Tülay Sağlam 89 oy alarak seçildi.

4-212
SOSYAL VE ETKİN
Seçim sonrasında konuşan Sakarya Barosu Genç Avukatlar Meclisi’nin yeni Başkanı Av. Mehmet Sarıoğlu, “Bu seçim sürecinde tarafımın seçilmesine destek veren ve teveccüh gösteren tüm meslektaşlarıma teşekkür ederim. Sakarya Baromuzun büyüdüğü ve gençleştiği bir dönemdeyiz. Bu dönemde genç meslektaşlarımızın sorunlarını en etkili ve gerçekçi şekilde çözmek amacıyla idare ve izleme heyetimizle beraber tam bir uyum içerisinde çalışacağız. Aynı zamanda Genç Avukatlar Meclisimizin adına layık olacak şekilde sosyal ve etkin bir meclis yaratacağımızın sözünü şimdiden veriyoruz” ifadelerini kullandı.

3-275
"MESLEKTAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ"
Seçimi başından sonuna kadar takip eden Baro Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız, “Yoğun bir katılımla seçimi gerçekleştirdik. Bu baromuz adına olumlu bir durum. Genç meslektaşlarımız ne kadar etkin olursa baromuz da o kadar etkin olacaktır. Sakarya Barosu olarak genç meslektaşlarımızın hep yanında olacak, onları her durumda destekleyeceğiz. Seçilen tüm meslektaşlarımı tebrik ediyorum. Hep birlikte mesleğimizin gelişimine yönelik ve sorunların çözümü adına çalışmalarımıza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

2-296