300 BİN KİŞİYİ ZİYARET
CHP Sakarya İl Başkanlığı tarafından yaklaşık 9 ay önce başlatılan Sakarya Çözüm Hareketi ekipleri Sakarya merkez dahil olmak üzere tüm ilçelerinde çalmadık kapı ziyaret etmedik iş yeri bırakmadı. Parti ayırt etmeksizin her vatandaşın evine, esnafın dükkanına misafir olan ekipler sıkıntıları ve talepleri dinleyerek not aldı. Sakarya’nın ve ülkenin sorunlarının konuşulduğu ziyaretlerde ekipler yüreklere dokundu. Ekipler kısa bir süre içerisinde yaklaşık 300 bin kişiyi ziyaret etti. 

"ÇALMADIK KAPI BIRAKMADIK"
Türkiye’ye örnek bir proje imza attıklarını söyleyen CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, “Sakarya'da çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmadık. Halkımız ve esnafımızın dertlerine derman olduk. Tüm Sakarya’nın 16 ilçesinde tüm esnaflarını ve tüm evlerinin kapısını çalıp dertlerinin dinledik. Derinleşen ekonomik bunalımda halkımızın yanında olduk. Halkımızın sorunlarını sahaya inerek bizzat halkımızdan öğrendik. Ziyaretlerimizde partimizin politikasını vatandaşlarımıza anlattık. Çözüm önerilerimizi, yaşanan sıkıntılardan kurtulmaya yönelik gerçekleştireceğimiz projelerimizi vatandaşlarımıza ve esnafımıza anlattık.” dedi.

BASKAN-KELES-SAHA -ULASTİ2
"SAKARYA YALNIZ DEĞİLDİR"
Saha Çözüm Hareketi ekiplerinin çalışmalarını oldukça önemsediğini belirten Başkan Keleş ekiplerin sahada partinin gözü, kulağı olduğuna dikkat çekerek, “Bu ziyaretlerimizde gördük ki vatandaşımızın partimize olan ilgisi ve alakası da her geçen gün artıyor. Daha önce evlerinin kapısı hiçbir parti tarafından çalınmayan insanların evine konuk olmamız vatandaşımızı da oldukça mutlu etti. Çünkü insanlar dertlerini paylaşacak, sorunlarını anlatacak birilerini yanında görmek istiyor. Biz CHP Sakarya İl Başkanlığı olarak Sakarya’mızın ve Sakaryalıların her daim yanında olmaya devam edeceğiz. Sakarya’nın sorunlarının çok olduğunu biliyoruz. Ancak Çözümün ne olduğunu da biliyoruz. Artık Sakaryalı da çözümün var olduğunu biliyor. CHP bu sorunları çözmeye projeleri ve kadroları ile hazırdır. İnşallah 2023 seçimlerine kadar çalışmalarımız devam edecek. Bizler de her zaman Sakaryalı vatandaşımızın yanında olmaya sorunlarına çözüm bulmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki seçimlerde Millet ittifakı ile birlikte kazanan Sakarya kazanan Sakaryalı olacak. CHP varsa Sakarya yalnız değildir." diye konuştu.

"SAKARYA’NIN RÖNTGENİNİ ÇEKTİK"
Saha Çözüm Hareketi ile Sakarya’nın röntgenini çektiklerini ve kentte yapılmayan bir projeyi gerçekleştirdiklerini belirten Keleş, “Saha Çözüm Hareketi ile ekonomik krizden etkilenen 5 bin 700 ailemize erzak yardımında bulunduk. 150 ailemize giyecek yardımı ve 100 ailemize maddi yardımda bulunduk. Bu çalışmalarda yaklaşık 300 bin ailemize iktidara geldiğimizde hayata geçireceğimiz Aile Destekleri Sigortası’nı ve ilk 100 günde Türkiye’mizin acil sorunlarını önceleyen çözüm önerilerimizi anlatma fırsatı bulduk.“ şeklinde konuştu.

BASKAN-KELES-SAHA -ULASTİ
"TÜRKİYE’YE ÖRNEK BİR ÇALIŞMA OLDU"
Çalışmalar sırasında 7 bini aşkın hane ve işyerinde vatandaşlarla anket gerçekleştirerek Sakarya’nın sorunlarını bizzat Sakaryalıdan dinleyerek Sakarya’nın sorunlarını tek tek tespit ettiklerini ifade eden Başkan Keleş, “Türkiye’de bu ölçekte bir çalışma daha önce yapılmamıştı ve bu durum kentimiz ve hemşerilerimiz için çok kıymetli bir çalışma oldu. Sakarya’mızda Saha Çözüm Hareketini başlatmanın ve bunu başarıyla tamamlamanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu süreçte siyaseten girilmeyen evlere ve işyerlerine girdik. Esnafı, iş insanını ve ev hanımlarını dinledik. Engelli vatandaşlarımızla bir araya geldik. Çalıştığı halde evini geçindiremeyen vatandaşlarımızın sorunlarını ve sıkıntıları dinledik. Tüm vatandaşlarımıza kartvizitlerimizi vererek bizlere hem cep hem de normal telefondan hem de sosyal medyadan ulaşmalarını sağladık. Bu çalışmada bizlerden desteklerini esirgemeyen CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, CHP Grup Başkanvekilimiz ve Sakarya Milletvekilimiz Sayın Engin Özkoç’a, Parti Meclisi Üyemiz Ayça Taşkent’e, teşekkürlerimi sunuyorum. Çalışmanın her alanında bulunan değerli ilçe başkanlarıma, örgüt ve örgütlenmeden sorumlu İl Başkan Yardımcım Oğuz Can Curoğlu’na, il başkan yardımcılarımız İsa Şahinoğlu ve Ayhan Kadanalı’ya, İl Kadın Kolları Başkanımız Azize Çeroğlu ve yönetim kuruluna ve İl Gençlik Kolu Başkanımız Emel Akçil ve yönetim kuruluna teşekkürlerimi iletiyorum“ dedi.