Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Ahmet Özkan, İlçe yönetiminde görev yapan Halkla İlişkiler Başkanı Serkan Geyik ve Kurumsal İletişim Başkanı Ayhan Erkovan, İlçe Yöneticisi Emre Baş, DEVA Partisinin kamuoyu ile paylaşılan Sağlıkta Atılım  Eylem Planı hakkında bilgi aktarmak ve sektörün sorunları hakkında bilgi almak amacıyla  Özel Ada Medica Tıp Merkezi Kurumsal Pazarlama ve Finans Müdürü Hakan Ortalı’yı makamında ziyaret ederek, kendisine DEVA Partisi’nin Sağlıkta Atılım Eylem Planı kitabını takdim ettiler.   

  

SAĞLIKÇILARIN SORUNLARINI DİNLİYOR VE SAĞLIKTA ATILIM EYLEM PLANIMIZI ANLATIYORUZ”

DEVA Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Ahmet Özkan, gerçekleştirdikleri ziyaretlerle ilgili olarak yaptığı açıklamada,  “DEVA Partisi olarak Sağlıkta Atılım Eylem Planımızı kamuoyu ile paylaştık. Değerli ve kıymetli sağlık çalışanları ve yöneticilerini ve vatandaşlarımızı bu konuda bilgilendirmek istiyor ve bu kapsamda ziyaretlerde bulunuyoruz. Sağlık sistemi maalesef hastanın günlerce randevu alamadığı, aylarca ameliyat sırası beklediği, bazı hastalıklarda ilacın ve  medical malzemelerin bulunamadığı bir sürece sürüklendi. İçinde her branşta uzman doktor olmayan yapımı tartışma yaratan, hasta garantili yaptırılan, hastaların ulaşım sorunu yaşadığı, Şehir Hastaneleri ile algı yönetilir oldu. DEVA Partisi olarak, Kamu Özel İş Birliğiyle yapılan mevcut şehir hastanelerini teknik, idari, hukuki ve yasama denetimlerine tabi tutacağız. Tespit edilen usulsüzlüklerin kuşkusuz takipçisi olacağız. DEVA Partisi olarak sağlık siteminin reçetesini yazdık. Sağlıkta Atılım Eylem Planımız ile iktidarımızın 90 ve 360 gününde yapacakları ile atacağımız adımlar kayıt altındadır.

“SAĞLIĞIN HER ALANINDA SORUNLARA DEVA OLACAĞIZ”

Sağlık sisteminde radikal adımlar atacak ve köklü çözümler getireceğiz. 5 dakikada hastayı dinlemesini, muayene etmesini, tanı koymasını, ilaç yazmasını beklemek hem doktora haksızlık ve hastaya da yapılan büyük bir kötülüktür. Muayene süresini Dünya Sağlık Örgütü’nün standartlarına çıkartacağız. Sağlıkçıların ülkelerinde hizmet vermelerine ait en iyi koşulları sağlayacağız Asistan hekimlerin ve diğer sağlık çalışanlarının nöbet sürelerini kısaltacağız. Emekli hekim ve diğer sağlık meslek mensupları için ek göstergeleri yeniden düzenleyecek, maaşları artıracağız. Sağlık personelimizin gerek özlük hakları ve gerekse de can güvenlikleri başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere Hükümetin en önemli önceliklerinden birisi olmalıdır. Biz bu konunun her zaman takipçisi olacağız. Sağlığın her alanında sorunlara DEVA olacağız.

“TEKNOLOJİK İLAÇ ÜRETİMİNDE TÜRKİYEYİ DÜNYA LİDERİ YAPACAĞIZ”

Vatandaşlarımız yeni nesil ilaç ve tedavi süreçlerine kolay erişebilecek. Sağlıkta Atılım Programımız kapsamında biyoteknoloji ile gen ve hücre gibi teknolojilerle geliştirilen ilaçların üretiminde Türkiye’yi dünya lideri yapmayı hedefliyoruz. Doktorum Hep Yanımda’cep telefonu uygulaması ile hasta doktor görüntülü konuşabilecek. Bazı sağlık hizmetlerine 7 gün 24 saat ulaşılabilecek. Sağlık Sigortası teminat paketini günümüzün ihtiyaçlarına göre yeniden yapılandıracağız. Nitelikli aile hekimi sayımızı hızla yükselteceğiz. Böylece aile hekimi başına düşen nüfusu azaltacağız. Aile hekimleri ve destek personelinin gelir, özlük ve sosyal haklarını güçlendireceğiz. Şehir hastanelerine ulaşım ücretsiz olacak. Fiyatlama ve geri ödeme süreçlerini yenileyeceğiz. Aile Hekimliğini güçlendirecek, Aile Hekimliğinin bürokratik işlemlerini azaltacak ve kolaylaştıracağız.  

 

“HERKES İÇİN ERİŞİLEBİLİR VE ADİL BİR SAĞLIK SİSTEMİ KURACAĞIZ”

Sağlıklı bireyler, toplumuzun, ülkemiz ve geleceğimizin teminatıdır. Ancak insanımıza hizmet verecek sağlık sistemi çürümüştür. Sistemin içinde mücadele veren sağlıkçılarımıza teşekkür ediyoruz. Güçlü bir sağlık sistemini yeniden inşa edeceğiz. Sağlık sistemi çürüyen bir devlet Sosyal devlet niteliğini kaybeder. Sağlıkta Atılım Eylem Planımız; hastasından, doktoruna, eczacısından teknisyenine, hemşiresinden ilaç üreticisine; sağlık sektörünün tüm paydaşlarının mutlu olacağı bir sistemi hedefemektedir. Sağlıkta Atılım Eylem Planımız ile , herkes için erişilebilir ve adil bir sağlık sistemi kuracağız. DEVA Partisi olarak Sağlık Eylem Planımızla, liyakatli kadrolarımızla sağlıkta problemlerin üzerine çözüm odaklı anlayışla gidecek ve sektörün tüm sorunlarına da mutlaka çare olacağız.” ifadelerini kullandı.  DEVA Partisi İlçe Başkanı Ahmet Özkan ziyaretleri sırasında kendileri ile yakından ilgilenen ve misafirperverlik gösteren, sağlık sektörü ile ilgili ayrıntılı bilgiler veren Özel Ada Medica Tıp Merkezi Kurumsal Pazarlama ve Finans Müdürü Hakan Ortalı’ya teşekkür etti. Özel Ada Medica Tıp Merkezi Kurumsal Pazarlama ve Finans Müdürü Hakan Ortalı da DEVA Partisi Sağlıkta Eylem Planı’nı  ayrıntılı bir şekilde inceleyeceğini belirterek, Ahmet Özkan ve yönetimine ziyaretleri ve verdikleri bilgiler için teşekkür etti ve başarılar diledi.