Adapazarı Şirinevler Mahallesi Kangal Caddesinde yaşanan olayda, İsmail Budak’ın depo olarak kullandığı ev, Ocak ayından bu yana hırsızların meskeni oldu. Farklı tarihlerde birçok kez eve giren şüpheli veya şüpheliler birçok inşaat malzemesini çaldı. Malzemelerin bulunduğu eve giren Budak ise gördüğü manzara karşısında şok oldu. Budak, çalınan malzemelerinin yanı sıra evin duvarlarına yazılan yazıları da görünce adeta çileden çıktı. Hırsızlar tarafından evin duvarına yazıldığı iddia edilen, “Baba, biraz dağıttım hakkını helal et. Cidden paraya çok ihtiyacım vardı. En kısa zamanda söz ödeyeceğim. Lütfen küfür etme” yazısı dikkat çekti.

piskin_hirsizlar4
İlk hırsızlık olayını fark ettiğinde çeşitli güvenlik önlemi almasına rağmen hırsızlığa engel olamadığını aktaran İsmail Budak, eşyalarının çoğunu kaybettiğini ve yaklaşık 150 bin lira zararının olduğunu söyledi. Yaşanan hırsızlık olaylarının güvenlik kamerasına yansıdığını ve eve birden fazla şüphelinin girdiğini dile getiren Budak, “Eve girdiğimde içerisinin dağınık olduğunu gördüm. Hırsız birkaç kez girmiş. Kameralardan takip ettik. İçeride bulunan birçok malzememi çalmış. 150 bin liraya yakın malzemem şuanda yok. Dükkanımı kiraya verdiğim için burayı depo olarak kullandım. İnşaat malzemelerimi buraya taşıdım. Ocak ayından beri bütün malzemeleri çalıyorlar. Evin kapıları da kilitli ama patlatıyorlar, arka kısmından giriyor malzemeleri çalıyorlar. Camları da kırdılar. Tahta koydum camların yerine. Ne yapacağımızı bilmiyorum, polise haber verdik onlar da konuyu araştırıyor. Ama bir netice yok, 2 ay oldu” dedi.

piskin_hirsizlar3

Profesyonel hırsızlar
Hırsızların evi, kendi evleri gibi kullandığını söyleyen Budak, “Bunlar bir ekip gibi rahat ve profesyonel şekilde hırsızlık yapıyorlar. Yan komşunun evinin olduğu bölgeden arka taraftan depo olarak kullandığım eve giriyor sabah 6.30’da. Kendi evi gibi ön kapıdan çıkıyor. Bunun yanı sıra evin içerisine dalga geçer gibi yazı yazmış. ‘Hakkını helal et, ödeyeceğim parasını’ yazmış, gülücük koymuş bir de dalga geçer gibi. Böyle yazılar yazarak tahrik ediyor gibi geliyor. Bu evi 3 sene önce aldık, evi tadilat yapacaktık ama borçlardan dolayı yapamadık” diye konuştu.

piskin_hirsizlar5
Korkudan kendi evinin kapı kilitlerini değiştirdiğini belirten İsmail Budak, “Zaten korkumuz var şuan can güvenliğimiz de yok. Kendi oturduğum eve de girebilirler korkusuyla kapıların kilitlerini değiştirdim. Diyecek bir şey bulamıyorum, inşallah bulunurlar. Başkasının canı yanmasın. Konu ile alakalı polis ekiplerinin çalışması da sürüyor” ifadelerini kullandı.

piskin_hirsizlar8

piskin_hirsizlar7

piskin_hirsizlar6