Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Sakarya'daki programı çerçevesinde iftar yemeğinde çiftçilerle bir araya geldi. Burada bir konuşma yapan Bakan Kirişci muhalefeti eleştirdi. Kirişci, “20 yıldan beri yaptıklarımız Allah'ın izniyle bundan sonra da yapacaklarımızın teminatı olacak. Bu zamana kadar bu memlekete gözle görülür bir katkısı olmamış olanların bu memleketin evlatlarına bir vaatleri ve bu vaatleri de gerçekleştirmek için bir çabaları olmadı ve olmayacağını da görüyoruz. Tamamıyla bir çıkar birlikteliği olan bu memleketin bu aziz milletin devletimizin burada sahip olması gereken bütün vasıflarını adeta bir çuvala koyup atma peşinde olanların kimler olduğunu gördük. Masanın etrafında altı kişi var ama başkalarının da olduğunu gördük. Bunların tamamının tek bir gayesi var; ülkede cumhurbaşkanımız gitsin, yerine kim gelirse gelsin. Bir cumhurbaşkanı karşıtlığı var ama öyle zannetmeyin. Bunların esas karşı oldukları gelişmiş, güçlenmiş bir Türkiye'den rahatsızlık duyan o dışarıdaki çevreleri, bunların içerideki işbirlikçileridir" dedi.

ciftcilerle_iftar3
Muhalefetin kendisine göre yeni bir Türkiye, yeni bir devlet tasarlama peşinde olduğunu söyleyen Bakan Kirişci, "Rabbim bunlara fırsat vermeyecek çünkü bu aziz millet her zaman için ferasetle hareket ediyor. 14 Mayıs'ta inşallah bu millet söz de, karar da milletindir diyerek bunlara bir kez daha bir tokat daha vuracak" şeklinde konuştu.

ciftcilerle_iftar5

“Tüm dünyanın dikkatini çeken bir ülkeyiz"
Rusya- Ukrayna savaşı başladığında taraf tutmadıklarını ancak bunun için muhalefetin kendilerini eleştirdiğini söyleyen Kirişçi, "Biz dedik ki 'Her iki ülke bizim için komşu ve dost ülkeler, biz barış istiyoruz.' Söylediğimizin gereğini yaptık. O zaman bu paçoz muhalefet, hani şu yürüyen merdivene tersinden binen, Konya’nın bir şehir olduğunu unutup ona ülke diyen ve kadınlarımızın başındaki örtüye paçavra deyip ve bunu bir metre bez parçası olarak nitelendiren, hızını alamayıp bizim alnımızı koyduğumuz, Rabbimize kapandığımız, niyazda bulunduğunuz o seccadeye ayakkabılarıyla basacak kadar paçoz olan o muhalefet bizi Rusya -Ukrayna konusunda eleştirmişti. Tıpkı Libya’da ne işiniz var, Suriye'de ne işiniz var? Irak'ta ne işiniz var dedikleri gibi. Ne oldu? Asker değişiminde dahi, askerlerin takası da dahil Türkiye taraflarla görüşebilen ülke olduğu için ve de tahıl koridoruna moderatörlük yaptığı için tarafları bir araya getirdiği için biz bir anda bu iki ülkenin yanında tüm dünyanın da dikkatini çeken ülke olmaya devam ettik” diye konuştu.
ciftcilerle_iftar4
“Hikayeydi gerçek oldu”
Konuşmasında Togg’a da değinen Bakan Kirişci, “İtalya’ya giderdik bakardık oranın Cumhurbaşkanı ve Başbakanı Fiat’a biniyor veyahut Fransa'ya giderdik Peugeot'a biniyor, Almanya'ya giderdik Mercedes'e biniyor. Biz dedik ki ya biz de acaba kendi ülkemizin yapacağı bir yerli otomobile ne zaman bineceğiz? Çok şükür bu da hani hikayeydi gerçek oldu. Sordular bunun fabrikası yok yapamazsınız yaptığınız gibi satacaksınız söylemediklerini bırakmadılar. Ama şimdi herhalde utanmadan sıkılmadan bazıları otoyollardan köprülerden, havalimanlarından yararlandıkları gibi Togg'a da talip olacaklar ve bu otomobile de binecekler" dedi. 

Altyapı çalışmaları şehrin dört bir yanında sürüyor Altyapı çalışmaları şehrin dört bir yanında sürüyor

ciftcilerle_iftar2