Spor Aşkı Engel Tanımaz’ projesi çerçevesinde 81 ilde 500 özel eğitim kurumuna ulaştırılmak üzere Cumhurbaşkanlığı Külliyesinden yola çıkan ve 30 farklı branşta kullanılacak spor malzemeleri, Sakarya’da da 6 özel eğitim kurumu öğrenci ve idarecilerine teslim edildi. 
Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen programda özel eğitim okulu öğrencilerinin hazırladığı halk oyunu, mehter ve sahne gösterileri izleyenlerin büyük beğenisini kazandı. Spor malzemelerinin dağıtımının gerçekleştirildiği programda, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Gençlik ve Spor İl  Müdürü Nevzat İnanç, Milli Eğitim İl Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Musa Zor, aileler ve öğrenciler katıldı.
ozel_ogrenciler_spor_malzemesi2
6 özel okula
Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Gençlik ve Spor Bakanlığının en önemli misyonlarından birinin de sporun toplumun tüm katmanlarına ulaştırılması olduğunu ifade etti. İnanç, “Proje ile spor malzemelerinin tüm ülke sathında okullarımızla buluşması, özel çocuklarımızın spora ulaşması hedeflenmiştir. Cumhurbaşkanımızın haberini verdiği 500 özel eğitim okuluna 27 bini aşkın spor malzemesi içeren tırlar yola çıkmış, şehrimizde de 6 özel eğitim okuluna teslim edilecek spor malzemeleri il müdürlüğümüzce teslim alınmıştır. Proje çerçevesinde 30 farklı branştaki birçok spor malzemesi özel eğitim okullarımıza teslim edilecek. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
ozel_ogrenciler_spor_malzemesi4
3 bin öğrenci
3 bini aşkın öğrenciye hizmet verdiklerini söyleyen Milli Eğitim İl Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı da, “Özel eğitim okullarında 3 bini aşkın öğrenciye  hizmet sunmaktayız. Özel çocuklarımızı sporla kucaklayacağımız bir etkinlikte buluşmak son derece mutluluk verici. Spor Sakarya projesi ile her öğrencimizin en az 1 spor branşıyla ilgilenmesini sağlama hedefindeyiz. Yetenek Sakarya projemizi de Valimizin himayelerinde şehrimizle buluşturduk. Çalışmalarımıza destek sağlayan herkese teşekkür ediyor, paydaş olduğumuz tüm kurumlara şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

ozel_ogrenciler_spor_malzemesi3

Doğumdan ölüme kadar
Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce de, ‘Spor Aşkı Engel Tanımaz’ projesine himayeleriyle güç katan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan’a teşekkür etti. Başkan Yüce, “81 ilde olduğu gibi şehrimizde de Milli Eğitim Bakanlığına bağlı 6 özel eğitim kurumuna teslim edeceğimiz 30 farklı branştaki spor malzemelerinin hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnsan doğduğu günden ölüme kadar spor yapar. Spor bir tutkudur, bir aşktır. İnsan sağlığı için büyük önemi olan, özel öğrencilerimizin de sosyal yaşama aktif katılımını sağlayan bir alandır. İnşallah değerli öğrenci kardeşlerimiz sporda sağlanan bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirerek, şehrimizi ve ülkemizi gururla temsil edeceklerine inanıyorum” dedi.

“Sakarya’ya güzel yatırımlar yapılıyor”
Spor malzemelerinin özel eğitim okulları ve öğrencilere hayırlı olmasını temenni eden Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Sakarya bir spor şehri. Spor alanında çok güzel yatırımların yapıldığı bir şehir. Tüm kurumlarımızın spora özel bir önem gösterdiklerini biliyor, her birine ayrı ayrı tebrik ediyorum. İnsanlığı merkeze alan bir medeniyetin mensuplarıyız. Gençlerimize dönük çok güzel çalışmalar var. Hep birlikte geleceğimizi emanet edeceğimiz, gözleri pırıl pırıl olan gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirelim. Bugün de özel öğrencilerimiz için 30 farklı branştaki spor malzemelerini takdim ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve eşi hanımefendiye şükranlarımı sunuyorum. Öğrencilerimize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.