Sakarya Engelliler ve Yardımlaşma Derneği'nin desteğiyle yürütülen proje kapsamında engelliler, Serdivan Yazlık Mahallesi Halk Eğitim Merkezi kursunda pasta ve kurabiye yapmayı öğrendi. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Özel Eğitim gören çocuklarla pasta yapımı etkinliğinde özel çocuklar bir araya geldi. Destek amaçlı yapılan etkinlikte çocuklara sevdiği meyvelerle pasta yaptırıldı. Pasta yapım sırasında çocukların sevinçleri görülmeye değerdi. 

ozel_cocuklar_pasta_yapti2
Çocuklara pasta yapmayı öğreten Halk Eğitim Merkezi Hocası Elçin Özdemir Çolakoğlu, onların yalnız olmadıklarını ve yüzlerinde tebessüm oluşturmak için bu etkinliği düzenlediklerini belirtti. Çolakoğlu kendi yaptığı şekerlemeleri de çocuklara hediye etti.

Gelecek nesiller su bilinci ile yetişiyor Gelecek nesiller su bilinci ile yetişiyor

ozel_cocuklar_pasta_yapti3
Öğrencilerle keyifli vakit geçirdiklerini belirten Sakarya Engelliler ve Yardımlaşma derneği başkanı Aslı Çam, “Özel eğitim gerektiren çocuklarımızın eğitimlerinin sağlanması, kendilerine yetecek kadar temel beceri ve alışkanlıklar kazandırılması bizlere düşen görevlerden biridir. Meslek alanlarını tanıtmalı ve hayata dahil olmalarını sağlamalıyız” dedi.

ozel_cocuklar_pasta_yapti4
Mehmet Sadık Eratik Ortaokulunda sınıf öğretmeni Ayten Kayahan, Özel gereksinimli çocuklarla pasta pizza ve snickers yaptıklarını anlattı. Kayahan, daha güzel projelerde birlikte özel çocuklarla olacağız diye düşünüyorum dedi.

ozel_cocuklar_pasta_yapti5

ozel_cocuklar_pasta_yapti6