Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Fatih Danışan yaptığı basın açıklamasında şu sözlere yer verdi: “Şube Başkanı olarak atandığımda ve kongre ile tekrar güven tazelediğinde tek bir amacım vardı oda şubem ve sendikama bağlı işçinin hakkını sonuna kadar savunmak ve adaletli bir şekilde davranmaktı. Gelinen süreçte Genel Merkezin tavırlarının inançlarımla örtüşmemesi, delegelerimin ve üyelerimin işçinin emeği üzerinden pazarlık konusu bile edilemeyeceği durumların ortaya çıkması kişisel çıkarlarımın değil Hakkın, Adaletin şube üyelerimin ve delegelerimin sesine kulak vererek Adem Gündoğan Başkanımıza destek vermeye karar verdim” diyerek desteğini hissettirdi.

oz_buro_is_secim_heyecani1
Aynı zamanda Sakarya İl Temsilcilik görevini üstlenen 2 Nolu Şube Yönetim Kurulu Üyesi ve Üst Kurul Delegesi olan Atalay Kalk Başkan Danışan’ı gerçekleşecek olan Genel Kurulda sonuna kadar desteğini esirgemeyeceğini, tarafıma verilen her ne görev olursa olsun işçinin emeğini gözeterek yerine getireceğini söyledi.

Mevcut Başkana karşı adaylığını koyan Genel Başkan Yardımcı Adem Gündoğan Şube Başkanlarının ve Üst Kurul Delegelerinin 81 ilden desteğini alarak favori aday olarak gösteriliyor.