Adana-Niğde Otoyolu Güney Köyü yakınlarında meydana gelen kazada, Adana’dan Konya’ya giden ve üniversite öğrencilerini taşıyan otobüs, kontrolden çıkarak şarampole devrilmiş, üniversite öğrencileri İlayda Karakoca, Sude Naz Akkuş ve Ömer Faruk Küçük hayatını kaybederken, 41 kişi de yaralanmıştı.
Kazada hayatını kaybeden Necmettin Erbakan Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi Ömer Faruk Küçük (22) için memleketi Sakarya’nın Ferizli ilçesi Sönmezışık Cami'nde öğle namazını müteakip cenaze töreni düzenlendi. Cenazeye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Numan Kurtulmuş, Erkan Kandemir, Hamza Dağ, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Ayşe Keşir ile çok sayıda vatandaş katıldı. 
Cenaze namazının ardından konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, "Aslında en büyük nasihat ölümdür. Musalla taşında son yolculuğuna uğurladığımız Ömer Faruk kardeşimiz, hak yolunda rahmeti rahmana gidiyor. Rabbim mekanını cennet eylesin. Rabbim başta baba, anne, kardeşler olmak üzere yakın akrabalarına sabır ihsan eylesin” dedi. Yıldırım’ın konuşmasının andından Ömer Faruk Küçük, Ferizli İlçe Mezarlığı’na defnedildi.  

otobus_kazasinda_hayatini_kaybeden_genc_icin_cenaze3 copy

otobus_kazasinda_hayatini_kaybeden_genc_icin_cenaze6

otobus_kazasinda_hayatini_kaybeden_genc_icin_cenaze5