Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi Geleneksel Türk Tiyatrosu Atölyesi öğrencilerinin hazırladığı gösteri büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Tiyatro sanatçısı Seçkin Bayramoğlu’nun yıl boyunca eğitimler sunduğu öğrenciler, orta oyunu ve Nasreddin Hoca gösterileriyle izleyicileri büyüledi. Yaklaşık 60 öğrencinin yer aldığı bitirme programında aileler gurur dolu dakikalar yaşadı.
sgm_orta_oyunu5

Ozanlar’da çocuk sevinci Ozanlar’da çocuk sevinci

Performansları beğeni kazandı
Geleneksel Türk Tiyatrosu Atölyesi öğrencilerinin yıl boyunca çalışmalarının bir ürünü olan gösteriler, 3 farklı seansta katılımcılarla buluştu. Geleneksel Türk tiyatrosunun önemli unsurlarını yansıtan gösterilerde, öğrencilerin sahnedeki performansları izleyicilerden büyük alkış topladı.
sgm_orta_oyunu6

Sahne deneyimi kazanmalarını sağlıyor
Çocukların sadece akademik değil, aynı zamanda sosyal ve kültürel becerilerini de geliştirmelerine önem veren Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Gelişim Merkezi bünyesinde Geleneksel Türk Tiyatrosu Atölyesi ile çocukların yaratıcılıklarını keşfetmelerine, özgüvenlerini artırmalarına,öz kültürlerini tanımalarına ve sahne deneyimi kazanmalarına yardımcı oluyor. SGM'deki Geleneksel Türk Tiyatrosu Atölyesi Bitirme Programı da çocukların yeteneklerini sergilemelerine ve sahne deneyimi yaşamalarına fırsat tanıdı. 

sgm_orta_oyunu4

sgm_orta_oyunu3sgm_orta_oyunu2