ÇALIŞMALARDA SONA GELİNDİ!
TOKİ Sosyal Konut Projesi sonrası orta gelir grubu konut kampanyası için detaylar netleşiyor. Orta gelirliye konut projesi için hak sahiplerine 1-2 yıl geri ödemesiz ve yüzde 1'in altında konut kredisi verilmesi bekleniyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, orta ve üst gelirli vatandaşlar için konut kampanyası yapılacağını açıklamıştı. Orta gelir grubu için yapılan çalışmada kredi faiz oranları ve ödeme planı üzerinde çalışmalarda sona gelindi.

KONUT PROJESİ DETAYLARI!
Sabah’ın haberine göre; konut kampanyasından yararlanmak için bazı şartlar getirilecek. İşte onlardan bazıları: Başvuru sahibinin üzerine konut olmaması, 1. derecede yakınların üzerine konut olmaması, belirlenecek gelir grubunun üzerindekiler başvuramayacak.

Fındık fiyatları düşüşte Fındık fiyatları düşüşte

KAMPANYA DETAYLARI!
Alınacak konut 4-5 yıl boyunca satılamayacak. Kredi geri ödemesinde 1-2 yıl geri ödemesiz dönem planlanıyor. Kredi faizleri yüzde 0,69 ila 0,99 arasında değişkenlik gösterecek. Bu faiz oranları başvuru sahibinin gelirine göre belirlenecek. 15 yıl vade ile ödeme yapılacak.

"KISA SÜRE İÇİNDE AÇIKLAYACAĞIZ"
Orta gelir grubu konut projesi için çalışmalarda artık sona gelindi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Hazine ve Maliye Bakanlığı ile çalışıyoruz, kısa süre içinde açıklayacağız." ifadelerini kullandı. Konut kredilerinde ise gelire göre farklı faiz oranı uygulamasının başlayacağını belirten Bakan Kurum bununla ilgili de çalışmalara dikkat çekti.