Serdivan İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli, 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası çerçevesinde farkındalık etkinliği düzenledi.

Serdivan Belediyesi önünde gerçekleştirilen etkinliğe, Serdivan Kaymakamı Ali Candan, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, İlçe Sağlık Müdürü Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Ömer Balcı, İlçe Jandarma Komutanı Nuri Çiftçi, İlçe Tapu Müdürü Alper Turna, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Süleyman Akyıldız ve İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Sevinç katıldı.

serdivan_ilce_saglik_bir_bagis_bir_umut (2)
Serdivan Kızılay Şubesi Kadın Kolları da alanda stant açarak yapılan organisazyona destek verdi. Stantlara başvuran vatandaşlara organ nakli konusunda merak ettikleri konularda bilgiler verildi. Bazı vatandaşlar tarafından kan ve organ bağışında bulunuldu.

serdivan_ilce_saglik_bir_bagis_bir_umut (3)
Etkinlik alanında açılan stantlarda, organ bağışı yapmak isteyenlerin, İl Sağlık Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Merkezleri, Devlet Hastaneleri, Özel Hastaneler ve Semt Polikliniklerine giderek bağışta bulunabilecekleri yetkililer tarafından ifade edildi. Kalp, karaciğer, böbrek, pankreas, akciğer, deri, kornea, ince bağırsak, kemik, kas dokusu, kıkırdak, uterus (Rahim), tendon, yüz ve saçlı deri, extremite (kol, bacak), üst solunum ve üst sindirim organlarının bağışlanabileceğine değinildi.

Diyabete mavi balon dikkat çektiler Diyabete mavi balon dikkat çektiler

serdivan_ilce_saglik_bir_bagis_bir_umut (1)
Organ bağışının önemini “Başka Hayatlara Can Katmak“ olarak özetleyen ekipler, stantta açtıkları “Bir Bağış, Bir Umut“ sloganının yazılı olduğu pankartla da konuya dikkat çektiler.