ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz artışına gideceği beklentisi ons altına düşüş olarak yansıdı. Ons altın gün içinde son bir ayın en düşük seviyesini gördü.

ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz kararı bu akşam Türkiye saati ile 21.00’da açıklanacak. Karar öncesi altının ons fiyatı son bir ayın en düşük seviyesi bin 807 dolar seviyelerine kadar geriledi. Öğle saatlerinden sonra bin 830 dolar çıktı.

İç piyasada ise dolar kurundaki artış sebebiyle gram altın bin 15 lira, çeyrek altın bin 655 lira, tam altın ise 6 bin 620 liradan işlem görüyor.

altin_fiyatlarini_ogren
Ons fiyatı faiz kararı öncesi baskılanıyor”
Altın fiyatlarıyla ilgili açıklama yapan Kapalıçarşı esnafı Andre Mikov, "Ons fiyatı faiz kararı öncesi baskılanıyor. Ons altın akşam açıklanacak FED kararı öncesi şimdiden fiyatlandı, büyük bir değişim beklenmiyor. Ons altın şuan düşük seviyelerde. Altın zaten uzun dönem için tavsiye edilen bir yatırım aracı” dedi.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı sona erdi! Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı sona erdi!

altin_fiyatlari
"Altın güvenli liman"
Altına talep her zaman olduğunu belirten Mikov “Altın güvenli liman olarak görülüyor. Yatırım için gram altına talep gösteriliyor. Düğün sezonunda ise bilezik veya işlemeli altınlar da talep görüyor" diye konuştu.