Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Adapazarı Kaymakamı Oktay Kaya ve İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Adapazarı Budaklar İlkokulu'nda düzenlenen karne törenine katıldı. Burada öğrencilerle sohbet eden heyet, daha sonra öğrencilere karnelerinin yanı sıra çeşitli hediyeler de verdi. 

Sakarya’da 198 bin öğrencinin karne aldığını söyleyen Vali Çetin Oktay Kaldırım, “692 okulda 198 bin öğrenciye karne verdik. Koronavirüs döneminde son derece başarılı bir eğitim öğretim dönemi geçirdik. Çocuklarımız okula tekrar kavuştuğu için çok mutlu, veliler mutlu, bizler mutluyuz. Emek veren herkese özellikle öğretmenlerimize, velilerimize, öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.
ogrencilerin_karne_heyecani3
"İkinci yarıyıl daha heyecanlı olacak"
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce de, “Pandemi münasebetiyle, bir takım kuşkularla ve kararlılıkla açılmış olan okullarımızın birinci yarıyılını doldurmuş olduk. Hiçbir aksaklık olmadan yarıyılı tamamlamış olduk. Bütün öğrenci kardeşlerimize, ailelerine, hocalarımıza hayırlı tatiller diliyorum” diye konuştu.

ogrencilerin_karne_heyecani4

ogrencilerin_karne_heyecani5