ÇÖZÜME KAVUŞTURULSUN

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan AK Parti İl Başkanı Yunus Tever; “Sakarya Üniversitesi öğrencilerimizden final sınavlarının online olması ile ilgili her geçen gün yoğun talep alıyorum. Daha önce bu konuyu Rektör hocamıza ileterek senatoda görüşülmesini sağlamıştık. Fakat senato toplantısında talebimize uygun bir karar çıkmamıştı. Biz bu konuda öğrencilerimiz gibi düşünüyor, kendilerinin yanında olduğumuzu tekrar ifade etmek istiyorum. Üniversitemizin ve senatonun artık sınavların online bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak için toplanarak bu konuyu çözüme kavuşturmasını talep ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

SINAVLAR ONLİNE

Milli Eğitim, Adalet, Ticaret ve Tarım'da devir teslimler tamamlandı Milli Eğitim, Adalet, Ticaret ve Tarım'da devir teslimler tamamlandı

Sakarya Üniversitesi Senatosu 16 Mayıs 2023 tarihinde olağanüstü toplanarak 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı Bahar Dönemi final sınavlarına ilişkin yeni kararlar aldı. 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen deprem felaketinin eğitim-öğretim sürecinde oluşturduğu etkiler ve öğrencilerden gelen yoğun talepler göz önünde bulundurulup Senatomuz olağanüstü toplanarak aşağıdaki kararları almıştır: "2022-2023 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılında ön lisans, lisans ve lisansüstü öğretim düzeylerinde yıl içi sınavlarında olduğu gibi yıl sonu sınavlarının da çevrimiçi (online) yapılmasına karar verilmiştir. Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ile Sağlık Bilimleri Fakültelerinin ilgili Kurullarınca alacakları gerekçeli kararla birlikte yılsonu sınavlarını yüz yüze yapılabilecekleri uygun görülmüştür. Uygulama süreciyle ilgili detaylar en kısa sürede duyurulacaktır."