Orhan Camii, Yeni Camii, Ağa Camii ve Tozlu Camii’de iki ay boyunca sınıf bazında gerçekleştirilen etkinliğe önceki sabah kız öğrenciler de katıldı. Ağa Camii’nde kalabalık bir cemaat olarak sabah namazı kılan öğrencilere namazdan sonra sohbet programı düzenlendi ve cami görevlileri tarafından kahvaltı ikram edildi.
sabah_namazi5
NAMAZI SEVDİRMEK
Adapazarı İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü iş birliği ile erkek öğrencilerin katıldığı “Sabah Namazı Buluşmaları” adıyla yapılan çalışmaların finali niteliğinde olan namazını, Tozlu Camii'de Adapazarı Müftüsü Bilal Albayrak kıldırdı.

sabah_namazi2
Sabah namazı etkinliğine Sakarya İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Yakup Kalaycı, Adapazarı İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Fikret Güldemir, Adapazarı İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ömer Bayraktaroğlu, Adapazarı İmam Hatip Ortaokulu Müdür Yardımcısı Ertuğrul Bayram Doğan, Adapazarı Müftülüğü Şube Müdürleri, din görevlileri, öğretmenler ve veliler katıldı. Programın ardından namaza katılanlara Tozlu Camii görevlileri tarafından çorba ikram edildi.

sabah_namazi3
Etkinlik sonunda, sorulan sorulara doğru cevap veren ve beş vakit namazını düzenli bir şekilde eda eden yaklaşık 40 öğrenciye altın hediye eden hayırsever iş adamları da namaz kılma alışkanlığını kazandırma ve artırma kapsamında düzenlenen projede, öğrencileri yalnız bırakmadı. 

sabah_namazi4