Sakarya'ya yeni eğitim binaları kazandırılması yönündeki çalışmalara ek olarak ilimiz genelinde okullarda eğitimde fırsat eşitliği, dezavantajlı durumları avantaja dönüştürmek ve öğrencilere daha iyi bir eğitim ortamı sunmak amacıyla bakım-onarım çalışmaları da devam ediyor.

İNCELEMELERDE BULUNDU

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, ilimizde büyük onarım çalışmaları kapsamındaki Sezginler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Binası ve yan tarafında bulunan binanın Uygulama Oteline dönüştürülmesi amacıyla yapımı devam eden inşaat alanını gezerek incelemelerde bulundu. İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, mümkün olan en kısa sürede öğrencilerimizin donanımlı bir uygulama oteline kavuşmaları adına çalışmaların hassasiyetle sürdürüldüğünü ifade etti. 

29195623_WhatsApp_Image_2022-08-29_at_19.53.07

UYGULAMA OTELİ

SUBÜ Ferizli MYO’da ilk ders iş dünyasından SUBÜ Ferizli MYO’da ilk ders iş dünyasından

Uygulama Oteliyle birlikte öğrenciler için uygulama eğitimlerinin daha donanımlı ve sağlıklı bir ortamda gerçekleştirilmesi için önemli bir kazanım elde edileceğini ifade etti. Öğrencilere uygulama oteliyle eğitim imkânı sağlanmasının mesleki gelişimlerini hızlandırarak profesyonelleşmelerine fırsat tanıması açısından önem arz ettiğini belirtti. Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş ve İnşaat ve Emlak Hizmetleri Biriminden Sorumlu İl Millî Eğitim Şube Müdürü Fatih Arduç, inşaat alanında incelemelerde bulunan Müdür Savaşçı'ya eşlik ettiler.