Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Kaynarca Müezzinler Mahallesi’ne uzun yıllar boyunca hizmet veren ve ekonomik ömrünü tamamlayan 3 bin metrelik içmesuyu hattını yeniliyor.

buyuksehir_muezzinler_altyapi_calismasi (2)
Büyükşehir Belediyesi asfalt programı kapsamında yolları yenilenecek olan bölgede uzun yıllar boyunca kazı çalışması olmaması için içmesuyu hattı güvenli hale getirilecek. Altyapı çalışmalarının ardından sağlıklı ve kesintisiz içmesuyuna kavuşacak olan bölge daha sonra estetik üstyapıyla buluşturulacak.

buyuksehir_muezzinler_altyapi_calismasi (3)
3 bin metrelik içmesuyu hattı
Yenilenen hat ile kayıp ve kaçak oranının da minimum seviyeye indirileceği projeyle ilgili kurum tarafından yapılan açıklamada, “Bölgede çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Yenilenen yolların yeniden zarar görmemesi için altyapı çalışmalarımızı Büyükşehir Belediyesi’nin üstyapı çalışmalarından önce çözüme kavuşturuyoruz. Böylelikle alt ve üstyapıdaki çalışmalarımız tamamlandığında Müezzinler Mahallesi’ne sağlam altyapı ve estetik üst yapı uzun yıllar boyunca hizmet verecek” ifadeleri kullanıldı.

buyuksehir_muezzinler_altyapi_calismasi (1)