NİTELİKLİ İŞ GÜCÜ
Millî Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan "Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü" kapsamında; Sakarya'da nitelikli iş gücü ihtiyacını da karşılamak amacıyla öğrencilerin ilgi, istek, yetenek ve kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak; başarılı ve mutlu olabilecekleri bir mesleği seçmeleri için meslekler hakkında bilgilendirilmelerini ve eğitim sistemi ile çalışma hayatı arasındaki ilişkilerin güçlendirilerek Sakarya'da insan kaynağının geliştirilmesini sağlayacak çalışmalar hızla devam ediyor.
iş birliği protokolü (8)

BÜYÜK BİR İVME
İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, iş birliği protokolü imza töreninde yaptığı konuşmada; Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in öncülüğünde 3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunu'ndaki değişiklikler sayesinde mesleki eğitim merkezlerinde büyük bir ivme kazanıldığını ifade etti. Sakarya'da mesleki eğitim merkezlerine kayıt olan öğrenci sayısının günden güne artarak hem nicelik hem de nitelik olarak istenen hedeflere ulaşılacağını ve nitelikli istihdamın önemli gelişme kaydedeceğini belirtti.
iş birliği protokolü (1)

İŞ BİRLİĞİNİN ARTACAK
İmzası gerçekleştirilen protokol ile mesleki eğitim iş birliğinin artarak devam edeceğini vurgulayan İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı, yapılan fabrika gezisinde çırak ve stajyer öğrencilerimizi de ziyaret etti. Ayrıca protokol kapsamında Başak Traktör bünyesinde mesleki eğitim merkezinde iş makineleri sınıfı açılarak 9. sınıf öğrencilerinin eğitime başladığını ifade ederek mesleki eğitim merkezlerinin öğrencilerimize sağladığı avantajları anlattı ve sektörel iş birliğini güçlendirmek için çalışmalara devam edileceğini belirtti.
iş birliği protokolü (4)

KATKI SAĞLAYACAĞIZ
Başak Traktör Genel Müdürü Duyşen Erdoğan ise yaptığı açıklamada; Sakarya'da bulunan fabrikada yüzde yüz yerli sermayeyle üretim yapıldığını belirterek mesleki eğitimin toplumsal sorumlulukları olduğunu, işletme olarak ellerinden gelen katkıyı sağlayacaklarını ifade etti. Yürütücülüğünü Arifiye SATSO Motorlu Araçlar Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğünün yapacağı protokol ile Başak Traktör bünyesinde çalışan personelin belgelendirilmesi yapılacak.
iş birliği protokolü (7)

PROTOKOL TÖRENİ
İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ve Başak Traktör Genel Müdürü Duyşen Erdoğan arasında imzalanan protokol törenine; Arifiye İlçe Millî Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İl Millî Eğitim Müdürlüğü Mesleki Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Adem Doğan, işletme yetkilileri ve okul yöneticileri de katıldı.
iş birliği protokolü (6)