Adalet Partisi Hendek İlçe Başkanlığı, Doğru Yol Partisi Sakarya İl Başkanlığı, 19, 20 ve 21. Dönem Sakarya Milletvekilliği, Doğru Yol Partisi Grup Başkan Vekilliği, Devlet ve Orman Bakanlığı, Doğru Yol Partisi ve Demokrat Parti Genel Başkan Vekilliği görevlerinde bulunan Hendekli Bürokrat Nevzat Ercan koronavirüse yakalandı.

Ankara Başkent Hastanesinde tedavi altına alınan Ercan'ın sağlık durumunun iyi olduğu şuan için tedbir amacıyla hastanede tutulduğu öğrenildi.

NEVZAT ERCAN KİMDİR?
1944, Hendek doğumlu olan Nevzat Ercan İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Serbest Avukatlık, Adalet Partisi Sakarya - Hendek İlçe başkanlığı. Doğru Yol Partisi Sakarya İl başkanlığı, 19., 20., ve 21., Dönem Sakarya Milletvekilliği, Doğru Yol Partisi Grup başkan vekilliği, 53. Türkiye Hükümetinde Orman Bakanlığı, 54.Türkiye Hükümetinde Devlet Bakanlığı görevlerini yapmıştır. Doğru Yol Partisi ve Demokrat Parti genel başkan vekilliği görevlerinde bulundu.
6 Mayıs 2012 tarihinde yapılan Demokrat Parti olağanüstü kongresinde genel başkanlığa aday oldu. Başkent Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesidir. Evli ve iki çocuk babasıdır