YENİDEN BAŞKAN

Sapanca Ziraat Odası Olağan Genel Kurulu geniş katılımla gerçekleşti. Kongreye Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, AK Parti İlçe Başkanı Yunus Gümüşel ve üyeler katıldı. Kongrede yapılan oylamada mevcut Başkan Necati Başar yeniden başkan seçildi. Kongrede konuşan Başkan Yüce ise Sapanca'ya yapılan yatırımlar hakkında bilgiler verdi.

İÇME SUYU HATTI

Yüce, "Büyükşehir Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bu güne kadar, Sapanca'nın içme suyu sorunu yaşayan 17 mahallesinde ihtiyacı karşılamak için 11 kilometrelik içme suyu hattı ve 3 bin metreküplük içme suyu deposu inşa ettik. 13 buçuk milyon liralık yatırımla 90 bin kişinin sağlıklı ve güvenilir içme suyu ihtiyacını karşılayacak projemizi hizmete sunduk. Bunun yanı sıra Sapanca Kırkpınar'da 100 metre derinlikte içme suyu sondaj kuyusu açtık ve 15 lt/sn debili su elde ettik. 7 bin kişiye yetecek düzeyde içme suyu bulduk ve 150 bin lira yatırım yaptık" dedi.

KANALİZASYON HATLARI

Konuşmasında altyapı ve üstyapı çalışmalarını da değinen Yüce, "Sapanca'da yeni imara açılan bölgelerde ve daha önceden yapımı tamamlanan kanalizasyon hatlarının yetersiz olan kısımlarında 16,5 kilometrelik kanalizasyon şebekesi döşedik. Üstyapı çalışmalarının yapılacağı bölgelerde, yeni imar bölgelerinde ve sık sık arıza yapan kısımlarda 52,2 kilometre içme suyu hattı inşa ettik ve yeniledik. Ayrıca 6,1 km'lik yağmur suyu hattı döşedik. İçme suyu, kanalizasyon ve yağmur hattı çalışmaları için toplam 15 milyon 770 bin lira yatırım yaptık" şeklinde konuştu.

SAMİMİYET VE GAYRET

Program sonunda Başkan Yüce'ye plaket takdim eden Ziraat Odası Başkanı Başar, "Kıymetli Başkanımız Sayın Ekrem Yüce, göreve geldiği günden itibaren şehrimizin her alanda kalkınması ve gelişmesi noktasında samimiyetini ve gayretini ortaya koymaktadır. Bizler ilçe olarak kendisine sağlamış olduğu katkılardan dolayı çok teşekkür ediyoruz" dedi.