DİLİMİZİN ZENGİNLİKLERİ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI
Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından başlatılan ve Türkiye geneli tüm okul kademelerini kapsayan "Dilimizin Zenginlikleri" projesi kapsamında düzenlenen yarışmalarda Adapazarı ilçesinde derece almaya hak kazanan öğrenciler için Adapazarı Belediyesi Orhangazi Kültür Merkezi’nde ödül töreni gerçekleştirildi.

Genclerle Bu Yuzyil Bizim Yuzyilimiz Olacak (2)
Törene Adapazarı Belediye Başkanı, Cumhur İttifakı Adapazarı Belediye Başkan Adayı Mutlu Işıksu, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Samet Çağlayan, MHP Adapazarı İlçe Başkanı Recep Usta, AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan, Adapazarı İlçe Kadın Kolları Başkanı Hatice Genç, eğitimciler ve öğrenciler katıldı.

Genclerle Bu Yuzyil Bizim Yuzyilimiz Olacak (5)
“MEDENİYETİMİZDEN İLHAMLA YOLA DEVAM”
Ödül töreninde konuşan Başkan Işıksu, “Bizim köklü medeniyetimizi inşa eden, bugünlere gelmemize vesile olan, ilimde, fende ve birçok alanda dünyaya örnek çalışmalara imza atmış birbirinden kıymetli isimlerin hepsi genç yaşında kalbi irfanla dolu, gözü hep ufukta olanlardı. Hamdolsun bugün Milli Eğitimde gösterilen bu gayret, bahsettiğim isimlerin bıraktıkları ayak izlerinin takip edilmesi ve zamanın ruhuna uygun şekilde yola devam edilmesidir.” dedi.

Genclerle Bu Yuzyil Bizim Yuzyilimiz Olacak (3)
“GENÇLER BUGÜNÜMÜZDÜR”
Işıksu, konuşmasında ayrıca şu ifadeleri kullandı:
“Türkiye Yüzyılı'nı inşa edecek genç kardeşlerimiz için hep şöyle dedik: Gençler bugünümüzdür. Biz, Adapazarı’mıza hep genç arkadaşlarımızın gözlerinden bakıyor, yarınları inşa etmek için gayret ederken onların fikir ve düşünce dünyalarından ilham almanın ne kadar kıymetli olduğunun farkında olarak hareket ediyoruz.Dünü araştıran, bugünü ciddiye alan, yarını vatan ve memleket sevdasıyla, milli manevi değerleriyle harmanlayarak planlayan genç arkadaşlarımızla inşaallah bu yüzyıl, bizim yüzyılımız olacak.Her daim eğitim camiamızla birlikte olmaya devam edeceğimizin sözünü veriyor, bu kıymetli programı düzenleyen herkese şükranlarımı sunuyor, sizleri sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Rabbim öğrencilerimizin yolunu aydınlık kılsın, başarılarını daim eylesin.”

Genclerle Bu Yuzyil Bizim Yuzyilimiz Olacak (4)