Başkan Alemdar, söz vermişti uygulama başlıyor Başkan Alemdar, söz vermişti uygulama başlıyor

Taraklı İlçe müftüsü İhsan Kurt, ilçenin tarihî ve kültürel mirası arasında önemli bir yere sahip olan Yunuspaşa Camii'nde devam eden restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi.
İlçenin sembolik yapılarından biri olarak tarih boyunca bölgenin dini ve kültürel yaşamında önemli bir rol oynayan Yunuspaşa Camiinde bir süre önce başlatılan restorasyon çalışmaları devam ediyor. Restorasyonun yanı sıra güçlendirme de yapılan camideki çalışmaları inceleyen Müftü Kurt, görevlilerden bilgi aldı. Müftü İhsan Kurt, çalışmalarda caminin orijinal mimarisini koruyarak, tarihi dokusunu yeniden canlandırmaya odaklandıklarını belirtti.

Cami Restorasyon2
Restorasyon çalışmalarının caminin hem yapısal sağlamlığını artırmak hem de estetik açıdan daha göz alıcı hale getirmek için gerçekleştirildiğini ifade eden Kurt, tarihi ve kültürel mirasın korunması adına yapılan bu tür çalışmaların önemine vurgu yaptı.
Yunuspaşa Camii'nin restorasyon çalışmalarının önümüzdeki dönemde tamamlanması planlanıyor. Bu çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte cami, hem yerel halkın ibadet mekânı olarak kullanılacak, hem de ziyaretçilere tarihî ve kültürel bir mirasın kapılarını açmaya devam edecek.

Cami Restorasyon3