FİZİKİ OLANAKLAR

Taraklı İlçe Millî Eğitim Müdürü Serkan Korkmaz ve İnşaat ve Emlak Hizmetleri Şube Müdürü Fatih Arduç’un eşlik ettiği ziyarette yetkililerden büyük onarım çalışmalarıyla ilgili gelinen son durum hakkında bilgiler alındı. Müdür Savaşçı, okulların fiziki olanaklarının iyileştirilmesinin çok önemli olduğunu belirterek tüm imkânları seferber ettiğine değindi.

2-28

NEHİR PROJESİ

Öğrencilerin 2022-2023 eğitim-öğretim yılında da çok yönlü gelişimlerine katkı sağlayacak çok sayıda projenin sürdürüleceğini söyleyen Müdür Savaşçı, Valiliğin himayesinde Müdürlük tarafından yürütülen öğrencilerin akademik başarılarını artırmayı hedefleyen Nehir Projesi'nin de geliştirilerek daha kapsamlı bir şekilde sürdürüleceğini ifade etti.

HEM’E ZİYARET

Müdür Savaşçı daha sonra Halk Eğitim Merkezini ziyaret etti. Türkiye'nin her yerinde, her alanda, ücretsiz öğrenme ve istihdam fırsatları sunan halk eğitimi merkezlerine gösterilen rağbetin ilimizde de çok ciddi artış gösterdiğini belirten Müdür Savaşçı, hayat boyu öğrenme kapsamında yetişkinlerin bilgi ve becerilerinin geliştirilmesinin önemine vurgu yaptı.

3-27

ATATÜRK İLKOKULU

Savaşçı beraberindekilerle Atatürk İlkokulunu da ziyaret ederek incelemelerde bulundu.Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi sayesinde okulların fiziki imkânlarının iyileştirildiğini, altyapısının, atölyelerinin, kütüphanelerinin, spor tesislerinin güçlendirildiğini ve öğretmenler ve okul yöneticilerinin kapsamlı eğitimlerden geçirildiğini söyleyen Müdür Savaşçı, modern ve güvenli bir ortamda yeni eğitim-öğretim yılına başlanacağını söyledi.

ZÜBEYDE HANIM

Müdür Savaşçı daha sonra Zübeyde Hanım Anaokulunda incelemelerde bulundu. Müdür Savaşçı, ziyareti sırasında Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in talimatlarıyla başlatılan "Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi” kapsamında ilimizde okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması için planlanan çalışmaların başarılı bir şekilde sürdürüldüğünü, ilimizde yürütülen ‘Önce Okul Öncesi’ projesi kapsamında da okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılacağını vurguladı. 

4-19