Olay, 28 Kasım 2022 tarihinde gece saatlerinde Erenler ilçesinde meydana gelmişti. Edinilen bilgiye göre, üniversite okuduğu İstanbul'dan geldikten sonra ailesinin evine gitmek isteyen 21 yaşındaki M.K. isimli genç kız, Adapazarı Gar Meydanı'ndan şehir içi yolcu taşımacılığı yapan minibüslere bindi. Genç kızın tek yolcu olarak bulunduğu minibüste sürücü S.S.Y., aracı Erenler ilçesi Yunus Emre Parkı mevkiinde durdurarak kapıları kilitledi. Genç kızı plastik kelepçeyle minibüsün demirlerine bağlayan saldırgan, genç kızın direnmesi üzerine darp etmişti. Kızın yaşadığı dehşeti ailesine anlatması üzerine durum polis ekiplerine bildirildi.

Harekete geçen polis, şüpheli S.S.Y.’yi Adapazarı ilçesi Orta Garaj mevkiinde saklandığı adreste yakalayarak gözaltına aldı. Çok sayıda suç kaydının bulunduğu ve cezaevinden yeni tahliye olduğu öğrenilen şüpheli, suçunu itiraf etti. Adliyeye sevk edilen S.S.Y, ‘nitelikli cinsel saldırıya teşebbüs’, ‘cebir’, ‘tehdit ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 

İSTENEN CEZA BELLİ OLDU
Yolcu minibüsünde alıkoyduğu genç kıza cinsel saldırı girişiminde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan, hakkında hazırlanan ve kabul edilen iddianamede tutuklu S.S.Y. hakkında ‘cinsel saldırıya teşebbüs’ suçundan 9 yıldan az olmamak şartıyla, ‘cebir kullanarak cinsel amaçla kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan 3 yıldan 10 yıl aya kadar ve ‘tehdit’ suçundan da 9 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istendi.

20 yaşındaki genç kız tüfekle vuruldu! 20 yaşındaki genç kız tüfekle vuruldu!


DETAYLAR KAN DORDURDU
Hazırlanan iddianamedeki detaylar ise kan dondurdu. İddianamede, Yunus Emre Parkı mevkiinde durdurduğu aracın ışıklarını kapatan şoförün, elindeki telefonunu alarak taciz etmeye çalıştığı sırada genç kız ile arbede yaşadığı belirtildi. Bu esnada darp ettiği genç kızın ellerini şalla bağlayan sürücü, aracını farklı bir yere götürdü. İddianamede, genç kızın kurtulması üzerine bu kez de ellerini plastik kelepçeyle bağlayan S.S.Y.’nin, önce elbiselerinin üzerinden taciz etmeye çalıştığı sonrasında ise kıyafetlerini çıkararak cinsel saldırı girişiminde bulunduğu ancak genç kızın karşı koyması üzerine eylemini gerçekleştiremediği yer aldı.