TOKİ sosyal konutları için başvuru yapan milyonların merakla beklediği tarih belli oldu. 2022 TOKİ konutları kura çekimi 31 Ekim itibarıyla başvurular biter bitmez ilk hafta gerçekleşecek. Açıklamayı TOKİ Başkanı Ömer Bulut yaptı.

TOKİ KONUT KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?
2022 TOKİ kura çekilişi ne zaman yapılacak, TOKİ kura çekimi ne zaman? soruları cevabını buldu. TOKİ Başkanı Ömer Bulut kura çekilişi tarihini açıkladı. TOKİ Başkanı Ömer Bulut, A Para canlı yayınında, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesine ilişkin merak edilen soruları cevapladı.

Bakan Kirişçi kararı duyurdu, 81 ile gönderildi! Bakan Kirişçi kararı duyurdu, 81 ile gönderildi!

Şu ana kadar projeye 7,5 milyon başvuru olduğunu belirten Ömer Bulut, "31 Ekim itibarıyla başvurular biter bitmez ilk hafta kura çekimleri gerçekleşecek. Başvuru bedelleri kuralar çekildikten sonra iade edilecek” ifadelerini kullandı.

"100'E YAKIN ÜLKE PROJELERİMİZİ ÖĞRENMEYE GELİYOR"
Başkan Bulut’un sözlerini şöyle sürdürdü: “Taksit ödemelerinde ihtiyaç olursa devlet yardımcı olur. Taksit ve ödeme konusunda dünya genelinde bir ekonomik sıkıntı yaşanırsa devlet önlem alacaktır. TOKİ projeleri dünyada örnek model. 100'e yakın ülke konut projelerimizi öğrenmeye geliyor.”