Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu sosyal medya hesabından Türkiye'nin milli elektrik treninin Sapanca kenarında yaptığı testin görüntülerini paylaştı.

HAZIR DURUMA GELDİ
Türkiye'nin önemli projelerinden milli elektrikli trende sona doğru geliniyor. 2013 yılında alınan kararla milli elektrikli tren setlerini üretmek için görevlendirilen Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayi A.Ş. (TÜRASAŞ) fabrikasında yılda 240 adet alüminyum gövdeli araç üretmek için hazır duruma geldi.

ÜST DÜZEY KONFOR SUNACAK
Yapılan çalışmalar neticesinde milli kaynaklar kullanılarak üretilen tren setleri, seyir emniyeti ön planda olmak üzere yolcu memnuniyeti ve konforu bakımından istek ile beklentileri üst düzeyde karşılayacak özellikte tasarlandı.

Ali Rendağ Külliyesi Tanzanya’da hizmete girdi! Ali Rendağ Külliyesi Tanzanya’da hizmete girdi!

SON TESTLERDEN GEÇİYOR
Yolcu taşımacılığı yapması için hazırlanan tren setleri son testlerden geçiriliyor. Bu çerçevede hazırlanan ve test aşamaları için raylara inen tren setleri, 10 bin kilometre yol kat ederek Türkiye'yi yaklaşık 5 kez dolaştı. Son testleri Sapanca hattında yapılan trenin 500'ü aşkın fren testini ve Avrupa standartlarında uygulanan farklı birçok testi de başarıyla geçtiği belirtildi.