3 AY İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK
Milli elektrikli tren setlerini üretmek için görevlendirilen Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayi A.Ş. (TÜRASAŞ) fabrikasında yılda 240 adet alüminyum gövdeli araç üretmek için hazır duruma geldi. Yolcu taşımacılığı yapması için hazırlanan tren setleri son testlerden geçiriliyor. Bu çerçevede hazırlanan ve test aşamaları için raylara inen tren setleri, 10 bin kilometre yol kat etti. Türkiye’yi yaklaşık 5 kez dolaşmış oldu. Trende çalışmaların 3 ay içerisinde tamamlanması öngörülüyor.

1-100
İKİNCİ SETİN TEST SÜRÜŞÜ
Milli Elektrikli Tren ikinci setinin test sürüşü de bugün gerçekleştirildi. Konuyla ilgili Twitter üzerinden bir açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "İlk Milli Elektrikli Trenimiz 10 Bin km test sürüşü gerçekleştirdi. İkinci trenimiz de test sürüşlerine başladı! Hayırlı olsun! Başarı ekip işi! Teşekkürler TÜRASAŞ" ifadelerini kullandı.

2-69
HIZ KESMEDEN DEVAM
AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever de sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Demiryolunda yeni bir çağ başlatan milli projelerimize hız kesmeden devam ediyoruz. İkinci Milli Elektrikli Trenimiz de test sürüşlerine başarıyla başladı. TÜRASAŞ Sakarya Bölge Müdürlüğünde yerli ve millî imkanlarla üretilen tren setleri için emeği geçenleri kutluyorum” diye konuştu.

whatsapp-image-2021-07-02-at-17-17-19-1

Fch1GN3XEAccNFX