TBMM Başkanı Mustafa Şentop, milletvekillerine en az birer maaşlarını AFAD'a yardım olarak bağışlaması çağrısında bulunarak, kendisinin de AFAD'a 3 maaşını bağışladığını bildirdi.

İLK HAMLE İYİ PARTİ’DEN

Şentop’un çağrısı ardından ilk hamle İYİ Parti cephesinden geldi. Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "İYİ Parti TBMM Grubumuz ve milletvekillerimiz, depremden etkilenen vatandaşlarımızın ihtiyaçları için kullanılmak üzere, ilk olarak birer maaşlarıyla yardımda bulunma kararı almışlardır. Her bir vatandaşımız, her bir evladımız bizim için milli bir sorumluluk, milli bir vazifedir." ifadesini kullandı.

CHP’Lİ VEKİLLERDEN BİRER MAAŞ

İYİ Parti ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde, partili milletvekillerinin de depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanmasına destek için birer maaşını deprem bölgesine göndereceği bildirildi. İYİ Parti milletvekillerinin, depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanmasına destek için birer maaşını bağışladığı bildirildi.

YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTILAR

İYİ Parti ve CHP’nin ardından maaş bağışlayan vekiller kervanına AK Parti de katıldı. Buna göre AK Parti Milletvekilleri de diğer milletvekilleri gibi en az bir maaşını depremzedelere bağışlayacaklarını açıkladı. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş yaptığı açıklamada, " Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinde yaralarımızı sarmak için 7 Şubat Salı günü AK Parti ailesi olarak yardım kampanyası başlattık. Milletvekillerimiz en az bir maaş ile katkı sağlayacaktır. MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN" dedi.