ESNAFLARLA BULUŞTU

CHP Kocaali İlçe başkanlığında ilk önce partililerle bayramlaşan Taşkent daha sonra ilçe merkezinde, Caferiye, Alandere, Kirazlı, Akpınar ve Açmabaşı mahallelerini ziyaret ederek vatandaşlarla bayramlaştı.  Caferiye mahallesinde mahalle sakinleriyle buluşan Taşkent, daha sonra Kirazlı mahallesinde Kahve ziyaretlerinde bulunarak mahalle sakinlerinin bayramını kutladı.   Kocaali Akpınar mahallesinde vatandaşlarla buluşan Taşkent, bayramlaştıktan sonra Akpınar mahallesinde bulunan Sakarya’nın eko turizmi merkezlerinden olan Maden Deresi'nde bayram tatili için kuzey ilçelerini tercih eden vatandaşlarla ve maden deresinde faaliyet gösteren esnaflarla buluştu.

PHOTO-2023-07-02-15-45-01

BİZLERİ MUTLU ETTİ

Taşkent şu ifadeleri kullandı; "Sakarya bir bütün olarak ekolojik başta olmak üzere turizmin her alanına cevap verecek özellikleri barındırıyor.  Bugün vatandaşlarımızla Maden Deresi'nde bir araya gelme imkanımız oldu. Ülkemizin her bölgesinden binlerce insanımız ilimizin bir değeri olan Kocaali Maden Deresi'nde bayramlarını geçiriyorlar.  İnsanlar bölgenin doğa çeşitliliğinden çok memnun olduklarını ifade ettiler.  Bu yönüyle ilimizdeki misafirlerimizin memnuniyetlerini duymak bizleri ilimiz ve bölgemiz adına mutlu etti.

PHOTO-2023-07-02-15-37-37

ÖNEMLİ BİR PROJE

Ancak bu bölgemizde sel nedeniyle her yıl olumsuzluk yaşandığını biliyoruz.  Vatandaşların temel ihtiyaçları “yol, temizlik ve sosyal donatı" konusunda taleplerini ve şikayetleri ziyaretimizde bizlere ifade ettiler.   Büyükşehir Belediyesi'nin şelale yolu güzergahı boyunca bir proje ortaya koyduğunu biliyoruz.  Bu konu geç kalınmış olsa da önemli bir proje olarak değerlendiriyorum. Maden Deresinin yoğun yağışlardan etkilenmemesi için gerekli çalışmalar ivedilikle hayata geçirilmeli.

ISLAH ÇALIŞMASI

Atabek ve Işıksu esnafı gezdi Atabek ve Işıksu esnafı gezdi

Bölgede faaliyet gösteren esnaflarımızın her selde yaşanan zayiatların, yapılacak kapsamlı bir ıslah çalışmasıyla önüne geçilmesini arzunu dile getirdiler.  Ziyaretçileriyle, esnafımızla başta Marmara bölgemiz olmak üzere, kuzey bölgemizin bir değeri olan maden deresi, orman çeşitliliği, ve şelalesiyle kanyon özeliklerini barındıran bu bölgenin ekolojik çeşitliliğinizi koruyan bir anlayışla geliştirilmesi çok önemli."

PHOTO-2023-07-02-15-45-02

ÖRNEK BİR MAHALLE

Maden Deresi ziyareti ardından Sakarya’nın en eski voleybol turnuvalarından biri olan Kocaali Açmabaşı mahallesinde düzenlenen turnuvanın yapıldığı mahalle meydanında muhtar Ali Şirin ve mahalle sakinleriyle buluşan Taşkent yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı; "Sporun her dalıyla ilgilenmek önemli. Kocaali Açmabaşı mahallesi bu anlamda değerli bir faliyette bulunuyor.  Geleneksel olarak gerçekleştirdiği voleybol turnuvası kırsal bölgelerimiz için iyi bir örnek. Turnuva açılışına davetli olmama rağmen daha önce planlanan programlar nedeniyle katılamamıştım.

EN ANLAMLI ÇALIŞMA

Bugün Açmabaşı mahallemizi ziyaret ederek köy muhtarımızdan turnuva ve diğer konularda bilgi alma ve vatandaşlarımızla bayramlaşma olanağı buldum.  Memnuniyetle ifade ederim ki Açmabaşı mahallemiz birlikte hareket ederek bölgenin en anlamlı çalışmalarını ortaya koyma gayretindeler. Gençlerimizin spor sahalarında bir araya gelip farklı dallarda müsabakalar yapmalarından dolayı ve bu imkanı sağlayan çalışmaların takipçisi olan herkese teşekkür ediyorum.” Milletvekili Taşkent’e CHp İlçe başkanı Mithat Sarı, Kocaali Belediyesi Meclis üyesi Ayhan Çetinkaya ve İlçe yöneticileri eşlik etti.