1,5 MİLYON KONUTUN DÖNÜŞÜMÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayarak,  "İstanbul için 1,5 milyon konutun dönüşümünü şu anda öngörüyoruz ve bunun için boşa harcanacak bir vakit yok. Gerek deprem bölgesi gerekse diğer illerimizde olsun hiçbir çalışmayı ağırdan alacak durumumuz yok. İstanbul'dan öte Marmara ile ilgili hazırlıklarımız, başta ilgili bakanlar olmak üzere devam ediyor. Kocaeli, Yalova, Sakarya, Düzce, Bolu depremlerini yaşadık. Her an, her yerde, her zaman bu tür depremlere hazırlıklı olmamız gerekiyor" değerlendirmesinde bulundu.

Yasa dışı su ürünleri avcılığına  81 ilde eş zamanlı denetim Yasa dışı su ürünleri avcılığına 81 ilde eş zamanlı denetim

F4Ddh13WIAABcyx

SAKARYA DA AYNI DURUMDA

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Sn. Cumhurbaşkanı İstanbul’da 1.5 milyon konutun deprem riski için dönüşeceğini beyan etmiştir. Bu çalışma geç kalınmış olmakla beraber, faydalı ve acildir. Yıllardır dile getirmemize rağmen kulak arkası edilmiştir. Aynı risk Kocaeli, Sakarya ve Düzce için de geçerlidir. Bu illerimiz de bu çalışmanın içine dahil edilmelidir" ifadelerine yer verdi.