DOLU DOLU GEÇİYOR

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen açık hava etkinlikleri birbirinden değerli konuklarla dolu dolu geçiyor. Cumartesi günü TRT Çocuk sanatçısı Burak Sezen ile başlayan program kukla ve illüzyon gibi gösterilerle devam etti. Miniklerin heyecandan yerinde duramadığı programın ardından ‘Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2’ adlı animasyon filmiyle günün etkinlikleri son buldu. Pazar günü ise vatandaşlarınmerakla beklediği ‘Arı Maya’ isimli çocuk oyunuyla ‘Loop Sahne’ ekibi sahnedeydi.Loop Sahne’nin sergilediği keyifli oyunun ardından sinema eleştirmenlerinden tam not alan ‘7. Koğuştaki Mucize’ isimli Türk yapımı dram filmi gösterime girdi.

19-13

EĞLENCELİ DAKİKALAR YAŞATTI

Kültür - Sanat kurslarına kayıtlar başladı Kültür - Sanat kurslarına kayıtlar başladı

Büyükşehir Belediyesi, miniklerin hayranlık duyduğuTRT Çocuk sanatçısı Burak Sezen (Burak Abi) ile çocukları Millet Bahçesinde buluşturdu.Çocuklar Burak Abi ve ekibiyle, eğlenceli oyunlar oynayıpşarkılar söyledi. Ekip önce Konya'dan Mevlana Celalettin Rumi kuklasıyla semazen gösterisi yaptı ardından Karadeniz ve Ege bölgelerinin danslarıyla eşsiz coğrafyamızın farklı renklerini çocuklarla buluşturdu.Programın sonunda, illüzyon gösterileriyle sihrin ardındaki sırrı öğrenen çocuklar, aksiyon dolu anların tadını çıkardı.

16-25

‘EVCİL HAYVANLARIN GİZLİ YAŞAMI 2’

Burak Sezen ve ekibinin görsel şöleninin ardından 3 boyutlu animasyon filmiyle aileler,açık havada film izlemenin keyfini çıkardı.İnsanlar her gün işe veya okula gittikten sonra evcil hayvanlarının yaşadığı hayatı konu alan ‘Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2’ adlı gişe rekortmeni film cumartesi şöleninin son etkinliği oldu.

14-50

VELİLERDEN TAM NOT ALDI

Pazar günü açık hava etkinliklerine, Loop Sahne tarafından hazırlanan ‘Arı Maya’ isimli interaktif oyunla start verildi. Müziğin bol olduğu oyunda çocuklara sağlıklı beslenme, temel hijyen eğitimi ve yardımlaşmanın önemi gibi konular işlendi. Mehmet Furkan Özel’in yazıp yönettiği 45 dakikalık oyun eğlendirirken öğretti.

12-80

DUYGUSAL ANLAR  YAŞANDI

Hafta sonunun son etkinliği ise sinema salonlarını hınca hınç dolduran ‘7. Koğuştaki Mucize’ isimli Türk yapımı dram filmi oldu. Aileler, açık havada sergilenen film gösterimiyle unutulmaz bir sinema deneyimi yaşadı. Film, duygu dolu sahneleri ve etkileyici hikayesiyle izleyicileri derinden etkiledi.Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından yapılan açıklamada, açık hava etkinliklerinin, hafta sonlarını renklendirmeye ve ailelerin bir arada unutulmaz anlar yaşamasına katkı sağlamaya devam edeceği belirtildi.

11-862-7851-1048