ÇOK RAHAT GÖREBİLİRLER

Nail Dursun, Kaynarca Belediye meclisi toplantısında yapılan seçimler sonrası oluşan tablo ile ilgili ilçe başkanlığı ve meclis üyeleri hakkında yapılan iddialara yönelik; "Kaynarca meclisinde o gün bazı meclis üyeleri tarafından yapılan konuşmalara bakarlarsa; bırakın ittifak ruhunu parti ve dava arkadaşlığı hukukuna dahi uymayacak manzaraların olduğunu çok rahat görebilirler" dedi.

ELİNDEN GELENİ YAPMIŞTIR

Kamuoyunu meşgul eden bu ithamlara cevap vermek mecburiyeti doğduğunu kaydeden Dursun, şu ifadelere yer verdi; "13 Nisan 2024 günü, Kaynarca belediye meclisi toplantısında yapılan seçimler sonrası oluşan tablo ile ilgili ilçe başkanlığımız ve meclis üyelerimiz hakkında mesnetsiz iddialar ortaya atılmıştır. Kamuoyunu meşgul eden bu ithamlara cevap vermek mecburiyeti doğmuştur. Kamuoyunun bildiği üzere Kaynarca’da Cumhur İttifakı olarak Ak Parti belediye başkan adayı açıklanmış ve bu tarihten itibaren Milliyetçi Hareket Partisi Kaynarca teşkilatları tam saha seçim çalışmalarına başlamış, sandıklar açılıp seçim sonuçları ilan edilene kadar Cumhur İttifakının başarısı için elinden geleni yapmıştır.

NET VE TUTARLI OLMUŞTU

SAKARYA 20. SIRADA YER ALDI! SAKARYA 20. SIRADA YER ALDI!

Seçim sonrası ise teşkilatımıza doğrudan veya dolaylı yapılan bir takım teklifler tarafımızdan reddedilerek, çıkardığımız meclis üyesi nispetinde yasal olarak meclis komisyonlarında görev almış bulunmaktayız. Encümen seçimleri başta olmak üzere yapılan diğer seçimlerde ise meclis üye sayısı bizden fazla olduğu için Ak Parti adaylarını destekledik. Buradaki tavrımız seçim öncesinde olduğu gibi seçim sonrasında da Cumhur İttifakı ruhuna uygun ve milliyetçi ülkücü hareket mensuplarına yakışır bir şekilde net ve tutarlı olmuştu.

EĞRİYE EĞRİ DOĞRUYA DOĞRU

Oylamanın sonuçlarının Cumhur İttifakı’nın aleyhine çıkması sonrasında meclis üyelerimizi suçlayanlar; Kaynarca meclisinde o gün bazı meclis üyeleri tarafından yapılan konuşmalara bakarlarsa; bırakın ittifak ruhunu parti ve dava arkadaşlığı hukukuna dahi uymayacak manzaraların olduğunu çok rahat görebilirler.  Biz eğriye eğri doğruya doğru ne ise söyleriz. Genel merkez ve il teşkilatımızın verdiği talimatlar doğrultusunda üzerimize düşeni sonuna kadar yaparız.  Sadece gizli değil, açık oylamaların olacağı günler geldiğinde Kaynarca’lı hemşehrilerimiz sözü ile eylemi bir olan kimmiş eskiden olduğu gibi yine görecektir. "