“TEBRİK EDİYORUM”

Törende kortej yürüyüşünün ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Açılış konuşmalarını yapan SAÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şafak Narbay öğrenme sürecinin hayat boyu devam edeceğini vurgulayarak, “Sizleri, dört yıllık bu ağır eğitimin sonucunda gösterdiğiniz başarıdan dolayı ayrı ayrı tebrik ediyorum. Bu vesile ile ve artık öğrencimiz değil meslektaşımız olduğunuz üzere, daha deneyimli bir meslektaşınız olarak sizlere hatırlatmak isterim ki; düzenimizi daha iyi seviyelere ulaştırma yönünde çaba göstermek, bugünden itibaren sizlerin de görevidir” şeklinde konuştu.

DSC_2222-2048x1365

“GURUR DUYALIM”

SAÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Çalışır, “Yeni ve farklı bir deneyimin başlangıcındasınız. Unutmayınız ki, hayat hem fırsatları hem de riskleri içerisinde barındırmaktadır. Bizler elimizden geldiğince sizleri bu hayata hazırlamaya çalıştık. Sürekli gelişen ve dönüşen dünyamızda her şeyin çok hızlı değişmekte olduğunu hatırımızdan çıkarmayalım. Kendimizi bu değişimlere karşı hazırlıklı ve dirençli tutalım. Kendimizi yaşamımız boyunca sürekli yenileyelim, geliştirelim. Sakarya Üniversitesi mensubu olmaktan hep gurur duyalım. Okulumuzla hocalarımızla ve arkadaşlarımızla gurur duyalım.” ifadelerini kullanarak iyi dileklerde bulundu.

DSC_2951-2-scaled

ÖNEMLİ PAYDAŞ

SAÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rüştü Yeşil, “Dört yıl boyunca gençlerimize hem ana babalık, hem yoldaşlık, hem sırdaşlık ettiniz; gece gündüz hiçbir emeğinizi vermekten kaçınmadınız. Bu gururlu günümüzün en önemli paydaşlarından biri sizlersiniz. Bu haklı gururu yaşamak sizin emeğinizi ve fedakârlığınızın karşılığıdır. Gururlanmakta sonuna kadar haklısınız. Ülkemiz ve toplumumun geleceğini inşa edecek, nitelikli ve donanımlı daha nice öğretmenler yetiştirerek eğitim ordumuza destek sağlayacağınıza olan inancımın tam olduğunu belirtiyorum” diyerek velilere teşekkür etti.

DSC_2985-2048x1365

SONUNA KADAR HAK EDİYOR

SAÜ İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Cahit Ungan, “Uzun bir maraton sonunda eğitimlerinizi tamamlayarak bugün Türkiye’nin güçlü işletme fakültelerinden birisinden mezun olmanın kıvancını yaşıyorsunuz. Bildiğiniz gibi eğitim ve öğretiminizi başarıyla sürdürmeniz ve kendisine, ülkesine yararlı bir insan olarak yetişmeniz fakültemizin öncelikli hedefidir. Bu hedefi gerçekleştirdiğimiz bugünde her biriniz bu fakülteden mezun olmayı ve hayalindeki mesleğe girmeyi sonuna kadar hak ediyor.” diyerek gurur duyduğunu ifade etti.

DSC_2609-2048x1365DSC_2603-2048x1365DSC_2503-2048x1365