İbrahim Kalın MİT Başkanı oldu! İbrahim Kalın MİT Başkanı oldu!

16 MİLYON LİRAYA MAL OLDU

Akyazı Belediyesi’nin Yeniorman Mahallesi’nde belediye ait 19 bin metrekarelik arsanın yaklaşık 10 bin metrekaresinde hayata geçirdiği Mezbaha ve Canlı Hayvan Borsası Projesi gerçekleştirilen törenle açıldı. 16 milyon liraya mal olan ve içerisinde mezbaha, canlı hayvan borsası, et lokantası, kafeterya ve sosyal alanların bulunduğu tesisin açılış törenine AK Parti Sakarya Milletvekilleri Lütfü Bayraktar ve Murat Kaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, eski Milletvekili Recep Yıldırım, ilçe belediye başkanları, AK Parti İlçe Başkanı Mesut Ekrem, SESOB Başkanı Hasan Alişan, STB Başkanı Mustafa Genç, ATSO Başkanı Z. Şinasi Bayraktar, Akyazı Ticaret Borsası ve Ziraat Odası Başkanı Ali Şener Bayraktar, ilçe protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

1-808

AÇILIŞ KONUŞMASI

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan törenin açılış konuşmasını Yeniorman Mahallesi Muhtarı ve Akyazı Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Savaş gerçekleştirdi. Savaş, hizmete açılan tesis için Belediye Başkanı Bilal Soykan’a teşekkür etti. Ahmet Savaş’ın ardından kürsüye çıkan Akyazı Ziraat Odası Başkanı Ali Şener Bayraktar, Mezbaha ve Canlı Hayvan Borsası’nın üreticiler için önemli bir tesis olduğunu vurgulayarak, “ Bu tesisin açılmasında emekleri olan başta Belediye Başkanımız Bilal Soykan olmak üzere herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

18-16

ESER VE HİZMET SİYASETİ

Akyazı Belediye BaşkanıBilal Soykan ise, “Geride bıraktığımız 4 yılda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde eser ve hizmet siyaseti şiarıyla birçok projeyi hayata geçirdik. Bu süreçte ilçemize 4 yıllık fakültemizi kazandırdık, 15 mahallemizi doğalgaz ile buluşturduk, Sokak Hayvanları Bakımevimizin ve ilçe terminalimizin açılışını gerçekleştirdi. SUBÜ idari bina inşaatını tamamladık, Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte ilçemizde 250 bin tonun üzerinde asfalt, 200 bin ton da beton yol çalışması gerçekleştirdik. İlçe tarihinin en büyük projesi olan Akyazı Recep Tayyip Erdoğan Spor Kompleksimizin açılışını Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımları ile gerçekleştirdik” dedi.

14-40

AKYAZILILARA TEŞEKKÜR

Başkan Soykan, “ Seçim öncesinde vatandaşlarımıza verdiğimiz sözlerden bir tanesi olan Mezbaha ve Canlı Hayvan Borsası projemizin de açılışını bugün sizlerle birlikte gerçekleştiriyoruz. İlçemize, vatandaşlarımıza ve üreticilerimize hayırlı olsun. Akyazı için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Bugüne kadarki çalışmalarımızda bizlere desteklerini esirgemeyen milletvekillerimize, büyükşehir belediye başkanımıza, il başkanımıza, ilçe başkanımıza, meclis üyelerimize, belediye çalışanlarımıza ve tüm Akyazılılara teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

13-34

SEFERBER EDECEĞİZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “ Sakarya’mıza böyle bir eser kazandırdıkları için başta Belediye Başkanımız Bilal Soykan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. Akyazı’ya yapılan hizmetlerden de söz eden Başkan Yüce,  “Akyazı’nın hiçbir eksiği olmayacak. Elimizden gelen tüm imkanları seferber edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi olarak toplamda 206 milyon 785 bin liralık yatırım gerçekleştirdik. Bir o kadar daha yapacağız inşallah. Akyazı’da yılsonuna kadar asfaltlanmamış grup yolumuz kalmayacak” ifadelerini kullandı.

8-162

HİZMET SİYASETİ

Başkan Yüce’nin ardından kürsüye çıkan AK Parti Sakarya Milletvekili Murat Kaya ve Lütfü Bayraktar da hizmete açılan tesisin Akyazı ve Sakarya için hayırlı olmasını dilediler. AK Parti İl Başkanı Yunus Tever ise, “Akyazı’da hizmet siyaseti tüm hızı ile devam ediyor. Çalışmalarından dolayı Belediye Başkanımız Bilal Soykan’ı ve ekibini tebrik ediyorum. Akyazı 14 Mayıs seçimlerinde Marmara birincisi olarak bizleri yine gururlandırdı. İnşallah 28 Mayıs seçimlerinde de Türkiye birincisi olarak ikinci bir gurur yaşatacak bizlere” diye konuştu. Konuşmaların ardından gerçekleştirilen kurdele kesimi ile Akyazı Belediyesi Mezbaha ve Canlı Hayvan Borsası’ın açılışı yapıldı.

2-595