SAĞANAK YAĞIŞ
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamaya göre bugün ülke genelinde parçalı bulutlu bir hava olacak bazı şehirlerde de sağanak yağış görülecek. Doğu Akdeniz, (Bayburt hariç) Karadeniz bölgesi, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, Sakarya, Bilecik, Antalya, Çankırı ve Kayseri çevreleri ile Muğla'nın doğu ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

TAM MÂNÂSIYLA BUZ
Uzman isim Kerem Ökten, Cuma günü hava sıcaklıklarının çakılacağını belirtti ve şu açıklamalarda bulundu: “İstanbul'da Perşembe sabahı hava yumuşak diye ince kıyafetle işe gidilmemeli. Öğleden sonra hava soğuyacak ve rüzgar etkisini artıracak. Mutlaka sıkı giyinilmeli... Cuma gecesi sabaha karşı Türkiye masmavi. Hava buz gibi değil, tam mânâsıyla buz olacak. Buzlanma bekleniyor.

HAVA ÇOK SOĞUK
Arabalar kayabilir. Tuzlama yapılmalı. Özellikle köprü ve Viyadüklerde. O gün okulların kapalı olması bir şans... Her La nina Kışından önce uzun süren durgun ve puslu havalar oluşur. Tepemize bir yüksek basınç oturur. Yine böyle bir dönem yolda gibi görünüyor. Cuma gecesi sabaha karşı hava çok soğuk. Bu sezonun en soğuk saatleri. Buzlanma riski var. Özellikle İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz iç kesimleri... Doğu Anadolu kar örtüsü almaya başlıyor. En yüksek kar Van'da olacak. Şimdilik ortalama 5 cm civarı. Erzurum, Kars, Ardahan ve Bingöl'ün Karlıova ilçesi beyaza bürünecek...”