Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne mensup yetkililer, SATSO bünyesindeki 34 Meslek Komitesinin ayın belirli günlerinde gerçekleştirdiği toplantılarına iştirak ederek programın kapsamı, ayrıntıları, verilen destekler gibi birçok konuda komite üyelerine ayrıntılı bilgiler veriyor.
Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, “Mesleki Yeterlilik Belgesi ve Mesleki Eğitim Merkezlerine yönelik odamızda yakın zamanda iki kez bilgilendirme semineri gerçekleştirdik. İş dünyamız ve gençlerimizin geleceği açısından çok ciddi bir konu ve meslek komitelerimiz öncülüğünde üyelerimiz bu projeye önem veriyorlar. Komitelerimizden bu projeyle ilgili yetkilerden birebir toplantı talebi aldık. Her komitemiz bu programın sektörlerine yönelik nasıl bir katkı sağlayacağını ve yürütme konusunda uyum problemi yaşama durumlarını merak ediyorlar. Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğümüz de bu çağrımıza olumlu yanıt vererek yetkilileriyle destek sağladılar. Her gün farklı meslek komitemizin odamızda gerçekleştirdiği toplantılarına katılan yetkililer burada programı tanıtarak bilgi paylaşıyorlar. 
Firmalarımız son yıllardaki en büyük sorunlarının başında nitelikli istihdam problemi geliyordu. İş dünyası olarak işbirliğimiz ile bu projeye sahip çıkmak, olumlu gelişmesini sağlamak bizlerin sorumluluğudur. Bu proje buna nitelikli istihdam sorununa çok büyük katkı sağlayacaktır” dedi.