SATSO hizmet binasında Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ev sahipliğinde gerçekleştirilen seminere İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı başta olmak üzere çok sayıda SATSO üyesi katılım sağlarken Milli Eğitim Müdürlüğü’nden uzman kişiler tarafından çıraklık, kalfalık, ustalık ve usta öğreticilik eğitimleri ile işletmelere yönelik devlet katkıları ile ilgili konular hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı.

mesem_projesi_satsoda_anlatildi3
SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, “Sakarya tükettiğinden fazlasını üreten bir üretim şehridir. Bizler üretim gücünü planlı ve temiz sanayileşme ile her geçen gün artırmak için çalışıyoruz. Şu anda iş dünyamızın yaşadığı en büyük sıkıntıların başında nitelikli istihdam geliyor ve yatırımlar da artmaya devam ettikçe kendini daha da çok gösterecektir. MESEM projesi bizim açımızdan çok önem arz ediyor. Bu tür çalışmalarla birlikte iş dünyamız, programdahilinde nitelikli personelin eğitimini de kendi bünyesinde yürütmüş olacak. Bizler projeyi çok önemsiyoruz ve başarılı olması adına elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz. 1 ay içerisinde 2. kez yaptığımız bu seminerleri gerçekleştirmeye de devam edeceğiz” dedi. 

mesem_projesi_satsoda_anlatildi2
İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı da, “SATSO’nun nitelikli eğitime yönelik çalışmalarını ve işbirliği çabalarını takdir ediyoruz. Üretim olmazsa olmaz ve bizim her anlamda kendine yeten bir ülke olmamız gerekiyor. Eğitime yapılacak her yeni yatırım ile ülkemizin üretimine ve ekonomisine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. MESEM projesi kapsamında ciddi anlamda teşvikler veriliyor. Nitelikli şekilde mezun olmuş, üretime katkı sağlayacak insanlara çok ihtiyaç var. Projenin hayırlı olmasını diliyor ve katkılarından ötürü SATSO’ya teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 
Protokol konuşmalarının ardından proje ile ilgili sunumlar gerçekleştirilerek bilgiler paylaşıldı. Devamında soru-cevap şeklinde fikir alışverişinde bulunularak seminer noktalandı.

mesem_projesi_satsoda_anlatildi4