6’LI MASADA ÇATLAK YOK

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener FOX TV’de İlker Karagöz’ün konuğu oldu. Akşener, "6’lı masada çatlak yok" diye konuştu. Akşener "Aday liderler masasından mı olacak?" sorusuna da "Evet karar masadan çıkacak. Orası bir ortak akıl platformu" yanıtını verdi.

ADAY OLMAYACAĞIM

Yeniçağ'ın haberine göre Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: "Cumhurbaşkanı adayı olmayacağımı ifade ettim. Başbakan adayı olacağımı söyledim. 31 Mart'ta CHP ile birlikte seçime gitmek ve teklifin onlardan gelmesi seçmeni tekrar ayaklandırmak içindi... Derdim parlamenter sisteme dikkat çekmekti. Hâlâ tek adaylığa gidilmesi gerektiğini düşünüyorum.

ADAY MI SİSTEM Mİ?

Kazanacak bir aday. Parlamenter sisteme geçilmesi gerektiğini vurgulayacak bir adam. Devlet tecrübesi olan bir adayımız olacak. Millet İttifakı'nın adayı olacak. Olması gereken bu.

TUNÇ SOYER'İN SÖZLERİ

Atatürk'ün sözlerini hüküm cümlesi olarak kurduğu için bu dönemde bizim yarattığımız atmosferi bozuyor. Bunlardan kaçınılması gerektiğini düşünüyorum. Daha dikkatli olunması gerektiğini düşünüyorum.

KILIÇDAROĞLU'YLA RANDEVULAŞMA!

Kılıçdaroğlu ben dahil 5 lideri ziyaret edecek. Görüşme kesin ama tarihi bilmiyorum.

GERÇEKLİKLE BAĞLANTISI KOPMUŞ

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin açıklaması ile ilgili  Özhaseki'nin gerçeklikle bağlantısı kopmuş. Asıl mevzu bu ucube sistem bir Saray hayatı yarattı. Bir paralalal dünyada yaşıyorlar. Onun dediklerine psikologlar bakmalı. EYT'de bir çözüm önerisi sunduk biz. Dernek yöneticileriyle birlikte çalıştık. Kamuoyuyla da paylaştık.